BİM Market İŞKUR aracılığı ile 18-45 yaş arası 331 Personel alımı yapacak! İş Başvurusu nasıl yapılır?

BİM Market İŞKUR aracılığı ile 18-45 yaş arası 331 Personel alımı yapacak! İş Başvurusu nasıl yapılır?

BİM Birleşik Mağazalar zinciri Türkiye İş Kurumu aracılığı ile tam 331 personel alımı yapacağını duyurdu. BİM Markette çalışmak isteyen adayların 18-45 yaş aralığında olması gerektiği bildirilirken, başvuruda bulunmak isteyen adayların en az lise mezunu olmaları gerektiği bildirildi. Başvurular başlamış olup, 300 personel alımı başvuruları 14 Eylül’de, 30 kişilik alım başvurusu ise 30 Eylül’e kadar devam edecektir. Başvurular İŞKUR üzerinden online yapılmakta olup, ilan içeriğinde, BİM tarafından yayınlanan

İŞKUR, yarın 300, 30 Eylül’e kadarda 30 personeli BİM Mağazalarında istihdam edecektir. BİM, 03.10.2019 tarihine kadar ise toplamda 331 personel alımı gerçekleştirmiş olacaktır. Başvurular yine İŞKUR üzerinden yapılacak olup, başvuruda bulunmak isteyen adaylar bir an önce 14.09.2019’a kadar iş başvuru kayıtlarını oluşturmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunmak isteyen adayların öncelikle aşağıda bulunan genel şartları uygun olması gerekmektedir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1 - Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

2 – Kamu haklarından mahrum olmamak (Herhangi bir davadan hükümlü bulunmamak)

3 – Herhangi bir kurumdan emekli olmamak veya emekli olamaya hak kazanmamış olmak,

4 – İŞKUR’a kayıtlı olmak,

5 – İstenilen mezuniyet şartı ile ilgili yeterliliğe sahip olmak ve bunu belgelendirebilmek,

BİM tarafından yayınlanan ilanlar;

1 - BİM Mağazaları Bünyesinde çalıştırılmak üzere 18-45 yaş arası KASİYER i alımı yapılacaktır. Size en yakın BİM mağazasına gidip BİM başvuru talep formu doldurabilirsiniz. En az lise mezunu adaylar

İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yukarıda bulunan linklere tıklayarak İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinden online başvuru yapabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak İŞKUR’a kayıtlı olmanız gerekmektedir.

PEKİ İŞKUR'A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt (kamupersoneli.net) yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

KAYIT KOŞULLARI

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

ÖNCELİKLİ GÖNDERME HAKKINA SAHİP OLANLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

KAYITLARIN GEÇERLİLİK SÜRESİ VE İŞLEMDEN KALDIRILMASI

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir. Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.

İlgili Haberler
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler