31 Mayıs 2020 Pazar 00:53
Cumhuriyet üniversitesi 195 hasta bakımı ve temizliği görevlisi alacak!

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un resmi internet sayfası olan iskur.gov.tr adresi üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ kategorisinde yayınlana ilana göre Cumhuriyet üniversitesi, kendi bünyesinde bulunan hastanede görevlendirmek üzere 195 hasta bakımı ve temizliği görevlisi alacak!

Cumhuriyet Üniversitesi hasta bakımı ve temizliği görevlisi alımı için başvurular İŞKUR’un internet sayfası üzerinden yapılacak olup başvurular 01 Haziran 2020’de sona erecektir. Personel alımı ile ilgili tüm detaylar, aşağıda verilen resmi açıklama içeriğinde belirtilmiştir.

İŞ BAŞVURUSU

Ülkemizde de görülmekte olan KORONAVİRÜS- COVID-19 salgını nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 28.05.2020-01.06.2020 tarihleri arasında İŞKUR internet sitesinden, E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden başvuru yapacaktır.

ÇALIŞTIRILACAĞI HİZMET TÜRÜ, KADRO SAYISI, ARANILAN NİTELİKLER

Hasta Bakımı ve Temizliği Görevlisi (195 kişi)

Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak.

Başvurunun son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş (36 yaşından gün almamış) olmak.

Hasta bakımı ve temizliği işini yapmaya engel sağlık sorunu olmamak.

Üniversitenin Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

Belgelendirmek şartıyla Sivas İli ve ilçelerinde başvuru tarihi itibariyle ikamet ediyor olmak.

BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Erkek adayların askerlik ile ilişiği olmamak (fiilen yapmış, muaf veya tecilli olmak),

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Göreve başlayacak personelin başvurduğu kadronun gerektirdiği görevleri yapmasına engel sağlık sorununun olmaması (bedensel ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

AÇIKLAMALAR

Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

Atama için öngörülen şartlara sahip olmayanların, yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanların, kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları geçersiz sayılarak, atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

KURA ÇEKİMLERİ

Kura çekimi için başvuru listeleri İŞKUR tarafından (İlan tarihi bitiminden sonra) Üniversitemize gönderilecek ve ilgili adaylar süresi içinde istenen belgeleri Üniversiteye ibraz edeceklerdir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği gereğince; önceliklilerde de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun (İŞKUR tarafından bildirilen) tüm başvuru sahipleri arasından istihdam edilecek açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar yedek aday (sınava tabi tutulmaksızın) doğrudan noter huzurunda Üniversitemizde çekilecek kura sonucunda belirlenecektir. Üniversitemiz Rektörlüğünce yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine sırası ile aranan şartlara haiz yedek adaylar işe alınacaktır.

Alınacak işçilerin ücretleri asgari ücret üzerinden ödenecektir.

BELGE TESLİMİ, KURA İŞLEMİ, KURA TARİHİ, YERİ 

Noter Kurasına katılacakların isim listesi, kura tarihi, yeri, saati ve sonuçları www.cumhuriyet.edu.tr internet adresinden ayrıca duyurulacaktır.

Ülkemizde de görülmekte olan COVID-19 pandemisi nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla bahsi geçen kura çekimi, başvuru yapanların katılımına kapalı olacaktır. Kura çekimi Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin www.instagram.com/cumunivkurumsal instagram hesabında canlı olarak yayınlanacaktır. Ayrıca kura çekim işleminin tamamlanmasının ardından kura çekiminin tamamını izlemek isteyenler Üniversite web sayfası duyurular kısmından kura çekim görüntülerine ulaşabilecektir.

Kura işleminin 08/06/2020 tarihinde saat 09:00 da Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 4 Eylül Kültür Merkezi Salonunda yapılması planlanmış olup herhangi bir değişiklik olması durumunda www.cumhuriyet.edu.tr adresinden adaylara ayrıca duyurulacaktır.

Yapılan noter kurası sonucunda asıl ve yedek olarak belirlenen olan adaylar Üniversitemizin internet sitesinde (http://www.cumhuriyet.edu.tr) ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru yapan adayların başvuru sürecini belirtilen internet adresinden takip etmeleri önem arz etmektedir.

Belge teslim tarihi ve yeri, http://www.cumhuriyet.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır.

Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak ve yerlerine sıralamada yer alan yedek adaylar dahil edilecektir.

İLANA HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 31.05.2020 00:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.