12 Ağustos 2020 Çarşamba 14:39
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na kadrolu personel alınıyor! En az ilköğretim mezunu adaylar başvurabilir! KPSS şartı aranmayacak!

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na yapılan olan personel alımında adayların 18 yaşını tamamlamış olması ve aşağıda belirtilen şartları taşımış olması gerekiyor. En az ilköğretim mezunu adayların başvurabileceği alımda KPSS şartı aranmayacak.

Kamuya kadrolu personel alımı yapılıyor. İş arayanlar İŞKUR'un kamu ilanlarını da yakından takip ediliyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na en az ilköğretim mezunu personel alımı gerçekleştirilecek. Alım detayları ve başvuru linki aşağıda mevcut

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

TMSY işçi alımına 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 1076 sayılı Yedek subay ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetlerini yaparken 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21’nci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlar başvurabilir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5’inci maddesinde belirtilen niteliklere sahip olmak.

1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 1076 sayılı Yedek Subaylar Kanunu kapsamına giren ve zorunlu askerlik hizmetini (erbaş/er veya yedek subay/yedek astsubay) yaparken 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21'inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlar durumlarını sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile belgelendirmeleri gerekmektedir. İş yerince, bu şartların tamamının adaylarda bulunup bulunmadığı mülakattan önce kontrol edilecektir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5’inci maddesi gereğince;

527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak ve özel kanunlarında yer alan şartları taşımak,

Türk Ceza Kanunun 53.’ncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu olması,

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında “İnşaat İşçisi” meslek branşına müracaat edecek olan “TMSY” işçi adaylarının işin niteliği ve çalışma ortamı dikkate alınarak asgari sağlık koşullarını taşıyıp taşımadıkları tam teşekküllü devlet hastanesinde kontrol edilecek ve şartları taşımayanların tespiti halinde işe alım süreçleri iptal edilecektir.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48’nci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşıması,

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kendi disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,

Çalışabilir durumda olunması,

Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

Başvuru yaparak listeye giren adaylar 02 Eylül 2020 Çarşamba günü Saat 14:30’da 2’nci Deniz İstihkam Tabur Komutanlığı toplantı salonunda kameralar önünde icra edilecek olan noter huzurundaki kura çekimine katılmak üzere hazır bulunabilirler.( Kura çekilişine katılmak mecburi değildir)

gün, saat ve yeri ile sınava hak kazanan adaylar, işçi alımı yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet (www.dzkk.tsk.tr) sayfasından duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adreslerine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sınav Esnasında Talep Edilecek Belgeler:

Diploma (Suretleri, asılları adaylarca ibraz edilmesi kaydıyla iş yerince tasdik edilerek işleme alınacaktır. Diplomasını kaybetmiş olan adayların mezun oldukları okuldan alacakları belgede, mezun oldukları bölümün de yazılmış olması aranacaktır.)

Sınava gireceği mesleğe ilişkin mesleki eğitim belgesi (Suretleri, asılları adaylarca ibraz edilmesi kaydıyla iş yerince tasdik edilerek işleme alınacaktır.)

Terörle mücadelede yaralandığını gösteren sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı.

T.C. Kimlik Numarası beyanının teyidi maksadıyla nüfus cüzdanının aslını.

Askerlik durumunu gösteren belgeler,

sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında “İnşaat İşçisi” meslek branşına müracaat edecek olan “TMSY” işçi adaylarının işin niteliği ve çalışma ortamı dikkate alınarak asgari sağlık koşullarını taşıyıp taşımadıkları İşyeri Hekimince kontrol edilecek ve şartları taşımayanların tespiti halinde ise müracaatları kabul edilmeyecektir.

Yukarıda sayılan hususların işyerimizce incelenmesi neticesinde, sınavı kazanan adaylardan başarı sırasına göre, talep sayısı kadar tüm şartları eksiksiz yerine getiren adaylar işe başlatılır.

İşyerimizce yapılacak sınavları kazanmış olsalar bile yukarıdaki şartları taşımayan adaylar işe başlatılmaz ve başlatılmaları için herhangi bir hak iddia edemezler.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na yapılacak olan personel alım ilanına başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

Son Güncelleme: 12.08.2020 14:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.