17 Ağustos 2020 Pazartesi 17:29
Devlet Su İşleri (DSİ) KPSS şartsız kadrolu eleman alımı yapıyor! En az ilköğretim mezunu adaylar başvurabilir!

Devlet Su İşleri KPSS şartsız kadrolu eleman alımı yapılacak. Yapılacak olan kadrolu personel alımında en az ilköğretim mezunu adaylar başvuruda bulunabilir. Başvuruda bulunmak isteyenler için başvuru şartları ve başvuru linki haberimizde eklenmiştir.

İş arayanlar, KPSS şartsız, kamu kurumlarının yayımlamış olduğu ilanları araştırıyor. Gelen son bilgiye göre (DSİ) Devlet Su İşleri kadrolu KPSS şartsız eleman alımı yapıyor. Başvurular bugün başlamış olup, 21 Ağustos tarihinde sona erecek.

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından organize edilen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvuru yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

MEB Onaylı Aşçılık (USTALIK) Belgesine Sahip Olmak veya ilgili bölümden mezun olan ESKİ HÜKÜMLÜLER başvuru yapacaktır.

İlan tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamak.

İşe alınacak kişi işyerine Aşçı Yardımcısı Kadrosunda çalıştırılacaktır.

Tam teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından Aşçı Yardımcısı olarak çalışmasına engel olmadığını belirtir rapor olmak.

Sağlık Raporu sınavı kazanan adaylardan istenecek olup atama öncesi bu belgeleri getirmeyen adayların yerine yedek aday çağrılacaktır.

Sözlü sınav (Mülakat ) Şeklinde yapılacaktır.

Kurumumuza atanması yapılan personel 4 ay deneme süresine tabi olacaktır.

Kura çekimi noter huzurunda 27.08.2020 tarihinde saat 10:00 da Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nde yapılacaktır. Kurada belirlenen adaylar daha sonra DSİ Genel Müdürlüğü internet sitesinde (www.dsi.gov.tr) ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Kura tarihinde değişiklik olması halinde ve evrak teslimi tarihi ve yeri hakkında ayrıca internet sitesinde (www.dsi.gov.tr) duyuru yapılacaktır.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

Kurumumuza ataması yapılan personel 3 yıl süreyle nakil talebinde bulunamayacaktır.

İŞKUR üzerinden yapılan DSİ personel alımına başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

Son Güncelleme: 19.08.2020 15:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.