Emniyet Müdürlüğü'ne kadrolu büro memuru alınıyor! KPSS şartı yok! 18 - 35 yaş arasındaki adaylar başvurabilir!

Emniyet Müdürlüğü'ne kadrolu büro memuru alınıyor! KPSS şartı yok! 18 - 35 yaş arasındaki adaylar başvurabilir!

Emniyet Müdürlüğü alımı bekleyenleri yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanına göre Emniyet Müdürlüğü'ne kadrolu büro memuru alımı yapılacak. Yapılacak personel alımına 18 - 35 yaş arasında gerekli şartları taşıyan tüm adayların başvurabileceği ifade edildi.

18 - 35 yaş arasında gerekli şartları taşıyan adaylar, Emniyet Müdürlüğü kadrolu büro memuru alımına başvuruda bulunabilir. KPSS şartının aranmadığı alım ilanında adayların en az 18 yaşında olması gerekiyor.

İŞKUR üzerinden Emniyet Müdürlüğü personel alım ilanında, "TMY (Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan) PERSONEL ALIM İLANIDIR" ifadesi kaydedildi.

ARANACAK ÖZEL ŞARTLAR

Türk vatandaşı olmak,

TMY-Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan (1111sayılı Askerlik Kanunu, 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan),

18 – 35 yaş aralığında olmak,

Askerlikle ilişiği olmamak, (fiilen yapmış veya muaf)

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, cinsel taciz, cinsel istismar, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

657 DMK’nın 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak,

Yaptırılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir.

Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

Kura Çekilişi Yeri - Tarihi / Belge Teslim Tarihi - Yeri / İstenen Evraklar /Mülakat Yeri ve Tarihi

(DUYURU):

Kura çekilişi, 28 Ağustos 2020 Cuma günü saat:13.30’da Emniyet Müdürlüğü Konferans salonunda noter huzurunda yapılacaktır.

Açık iş sayısının 4 katından az başvuru olması durumunda ise kura işlemi yapılmayacaktır.

Kura sonucu veya kura işlemi yapılmadan belirlenen asil ve yedek adaylar Samsun Emniyet Müdürlüğü internet sitesinde (www.samsun.pol.tr) ilan edilecek ve evraklarını ilanda belirtilen tarihte Samsun Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat teslim edeceklerdir. Mülakat Sınav Yeri ve Tarihi de yine internet sayfamızdan duyurulacaktır. Adaylar için ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Adaylardan istenilecek evraklar;

Terörle Mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralandığına dair komutanlık yazısı ve sağlık raporu vs. belgelerini,

Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

Öğrenim Belgesinin aslı veya noter tasdikli fotokopisi

NOT: Ülkemizde de görülmekte olan KORONAVİRÜS- COVID-19 salgını nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla başvuru şartlarını taşıyan adaylar, İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden “İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak), E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden başvurularını yapacaktır.

Yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler