04 Eylül 2020 Cuma 16:27
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İŞKUR aracılığı ile lise mezunu işçi alımı yapacak!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un resmi internet sayfası olan www.iskur.gov.tr adresinde yeni bir işçi alım ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ sayfasında yer alan ilana göre Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesinde geçici olarak istihdam etmek üzere vasıfsız işçi alımı yapacak.

İŞ BAŞVURUSU

Belediyeye toplamda 5 işçi alımı yapılacak olup, başvuruda bulunacak adayların en az lise (ortaöğretim) mezunu olmaları gerekmektedir. Başvurular İŞKUR’un web sayfası üzerinden online yapılmaktadır. Hemen online başvuru yapabilmeniz için aşağıda link verilmiştir. Verilen linki tıklayarak en geç 07 Eylül 2020 tarihine kadar başvuru kaydınızı yapabilirsiniz.

İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi birimlerinde istihdam edilmek üzere eski hükümlü/TMY (Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan) - geçici işçi alımı (işe alınacak kişi 6 aydan az – 31 Aralık 2020 tarihi mesai sonuna kadar çalıştırılacaktır. )

Eski Hükümlü/ TMY Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan Geçici İşçi alımına ilişkin ilan, İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır. Şartları taşıyan adaylar, başvurularını İş Kurumu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne / hizmet merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir.

ÖZEL ŞARTLAR

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Eski hükümlüler için; ilan edilen kadroya başvuran adaylar, affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan adaylar;21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

Adaylar bütün duyuruları ve sonuçları (kura sonuçlarını, mülakat sınavının yerini, tarihini, saatini ve mülakat sınav sonuçları ile gerekli görülebilecek diğer duyuruları) Eskişehir Büyükşehir Belediyesi internet sayfası olan www.eskisehir.bel.tr adresinden takip edeceklerdir. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup, ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İlana online başvuru yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.