İl Tarım Müdürlüğü, MKEK İle Birlikte 17 Devlet Kurumu Memur Alım İlanı Yayımladı

19 farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan memur alım ilanları. Ekim ayının ikinci yarısına girdiğimiz şu günlerde 19 aralarında İl Tarım Müdürlüğü, MKEK, 2 Üniversite ve 15 farklı kamu kurumunun bulunduğu kurumlar memur alımı yapacaklarını duyurdular. Bu kamu kurumları tarafından yayımlanan alım ilanlarını siz okuyucularımız ile paylaşıyoruz.

İl Tarım Müdürlüğü, MKEK İle Birlikte 17 Devlet Kurumu Memur Alım İlanı Yayımladı

Devlet kurumları yayımladıkları ilanlar ile memur ve işçi alımı yapmaya devam ediyorlar. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılan bu memur alımlarına adaylar en az KPSS'ye girmiş olmak şartıyla başvuruda bulunabiliyorlar. 

Yayımlanan ilanlar arasında hem memur hemde kamu işçisi pozisyonlarında personel alımları yapılıyor. Yapılan bu alımlara ise en az ilkokul mezunu adaylar işçi, en az lise mezunu adaylar ise memur pozisyonlarına başvuruda bulunabiliyorlar. 

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

Yayımladıkları ilanlar ile memur ve işçi alımı yapacağını duyuran kamu kurumlarının listeleri şu şekilde. 

İl Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü, Makina Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü(Kamu Grubu) TÜBİTAK, Türkiye Sanayi Sevk Ve İdare Enstitüsü Eleşkirt Belediye Başkanlığı, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Mucur Belediye Başkanlığı, Geçit Belediye Başkanlığı, Bolu Belediye Başkanlığı, Gündoğmuş Belediye Başkanlığı Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu, Bolu Belediye Başkanlığı, Sarıyahşi Öğretmenevi Ve Aso Müdürlüğü, Batman Üniversitesi idari Ve Mali İşl. Daire Bşk., Silifke Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Çat Belediye Başkanlığı, Kafkas Üniversitesi idari Ve Mali İşdaire Bşk. Kıreli Pompaj Sulama Birliği Başkanlığı

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Memur pozisyonları için en az KPSS'ye girmiş olmak şartıyla yayımlanan memur alımlarına 60 KPSS, işçi alım ilanlarına ise KPSS şartsız başvuru yapılabilecek açık kadrolar;

Aşçı Yardımcısı, Makine Teknolojisi Teknisyeni, Büro Memuru (Genel), Halkla İlişkiler Görevlisi, İlaçlamacı (Bitki Zararlıları ile Mücadele), Et Ve Et Ürünleri İşlemecisi, Su Pompası Operatörü, Temizlik Görevlisi, Çöpçü, Aşçı, Tarım İşçisi (Tarla Ürünleri), Büro İşçisi, Marangoz, Tarım İşçisi (Tarla Ürünleri), Mezarlık Görevlisi, Orman Nezaretçisi, Greyder Operatörü, Kamyon Şoförü, Çelik Yapılandırmacı, Büro Memuru (Genel), Servis Büro Elemanı (Teknik Ürünler), Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt)

BAŞVURU KOŞULLARI 

Yukarıda yer alan kamu kurumları tarafından yayımlanan alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların aşağıda yer alan şartlara dikkat etmeleri gerekiyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, alım yapılacağı pozisyon için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak.

İLANLARA NASIL ULAŞACAKLAR?

Söz konusu alım ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantıları kullanarak ilanlara ulaşabilecekler. İlanlara ulaşmak için ayrıca sizlere verdiğimiz bağlantıya tıklayan adaylar çılan sayfada karşılarına gelen arama bölümlerinde İşyeri Türü yazan kısmı Kamu olarak işaretleyip arama butonuna bastıklarında İŞKUR Kamu Grubu alım ilanları bölümüne ulaşacaklar.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 00:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilknur
ilknur - 8 ay Önce

ben ismont meslek lisesi mezunuyum ben hangi isleri yapabilirim hengisine alirlar neye basvurmam lazim