İş Arayan Adaylar Dikkat! İŞKUR Üzerinde En Fazla Bu Meslek Gruplarında Alım İlanı Bulunuyor

Türkiye'nin temel sorunlarının başında işsizlik sorunu geliyor. Bu sorunun çözümü ve vatandaşların iş bulma adına ilk uğradıkları kurum olan Türkiye İş Kurumu aracılığıyla binlerce personel alım ilanı yayımlanıyor. Bu haberimizde siz okuyucularımıza İŞKUR aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarının hangi meslek gruplarından yayımlandığına dair detayları aktarıyoruz.

İŞKUR İş İlanları 03.11.2018, 23:30
İş Arayan Adaylar Dikkat! İŞKUR Üzerinde En Fazla Bu Meslek Gruplarında Alım İlanı Bulunuyor

İŞKUR üzerinden kamu kurumlarınca ve özel sektör firmalarınca yayımlanmış 52 binden personel alım ilanı bulunuyor. 

Türkiye geneli her şehirden alımların yapıldığı bu ilanlarda onlarca pozisyonda personel alımları yapılacağı ilan ediliyor. En az okur yazar seviyesinden lisans veya yüksek lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri kadroların bulunduğu bu alım ilanlarına dair sizler için bazı detayları derledik. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza İŞKUR üzerinden yayımlanmış ve halen başvuru süreci devam etmekte olan ilanlara göre en fazla alım yapılan meslek gruplarını aktarıyoruz. 

İŞKUR'DA EN FAZLA ALIM İLANI BULUNAN MESLEK GRUPLARI

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında haberimizin başında da belirttiğimiz gibi onlarca kadroda personel alımı için ilan bulunuyor. Ancak bu ilanlarda yer alan bazı meslek grupları için işverenler tarafından çok sayıda alım ilanı bulunuyor. 

Bu kapsamda kamu kurumlarınca ve özel sektör firmalarınca yayımlanmış ve en fazla alım ilanına dair oluşan sıralama şu şekilde,

Türkiye İş Kurumu üzerinden halen başvuru yapılabilecek 52 bin 708 personel alım ilanı bulunuyor. Bu alım ilanlarının tepesinde ise 13 bin 347 alım ilanı ile Genel İşçi kadrosu yer alıyor. Bu kadroya en yakın sırada bulunan meslek grubu ise 2 bin 326 alım ilanı ile Satış Danışmanı / Uzmanı. Alım ilanlarına göre üçüncü sırada ise 2 bin 69 alım ilanı ile Temizlik Görevlisi kadrosu yer alıyor. Bu kadroların haricinde oluşan sıralama ve alım ilanı sayısı ayrıntıları şöyle. 

Makineci (Dikiş) kadrosu için 1957, Servis Rehberi (Okul) kadrosu için 1532, Garson (Servis Elemanı) kadrosu için 1361, Güvenlik Görevlisi kadrosu için 1249, Konfeksiyon İşçisi kadrosu için 1174, Kasiyer kadrosu için 1152, Reyon Görevlisi kadrosu için 1012 ve Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi kadrosu için ise 954 alım ilanı yer alıyor. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (3)
Halis 9 ay önce
İşssizlik
Ali alabacak 9 ay önce
Işsizlik ne den iş yok
Tc 9 ay önce
Allah sizi bildiği gibi yapsın