İŞKUR 07-15 Eylül tarihleri arasında 24 bin 442 daimi işçi alımı yapacak!

Türkiye İş Kurumu 20 farklı meslekten toplamda vasıflı vasıfsız olmak üzere 24 bin 442 daimi işçi alımı yapacak. En fazla işçi alımı beden işçisi, temizlik, satış danışmanı, güvenlik görevlisi, aşçı ve şoför alımlarından olacak. Başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olup, İŞKUR’a kayıtlı olan herkes, haber içeriğinde verilen linkler üzerinden online başvuru yapabilecek. İŞKUR’a kaydınız yoksa, haberin altında nasıl kayıt yapılacağı bilgisi vardır.

İŞKUR İş İlanları 07.09.2019, 17:55 08.09.2019, 18:49
İŞKUR 07-15 Eylül tarihleri arasında 24 bin 442 daimi işçi alımı yapacak!

Türkiye İş Kurumu’nun 7 Eylül 2019 tarih itibari ile yayınladığı iş ilanlarına göre, Türkiye genelinde toplamda vasıflı ve vasıfsız olmak üzere toplamda 24 bin 442 personel istihdamı gerçekleştirilecek. Her tür okur düzeydeki kişilere iş imkanı sunmak amacı ile yayınlanan ilanlar arasında, kendi mesleğine ait sertifika sahibi olanlar daha avantajlı konumda.

İŞKUR’un açık iş ilanları kategorisinde yayınlanan ve tam 20 farklı meslek için yayınlanan iş ilanları arasında, kamu kurumlarına ait iş ilanları da bulunmaktadır. Kamu’da çalışmak isteyen adayların en az ilköğretim ve lise mezuniyeti şartı istenirken, özel sektörde istihdam etmek isteyen adaylardan en az okuryazar, ilkokul ve ortaöğretim mezunu şartları aranmaktadır. Başvurular başlamış olup, her bir ilanın son başvuru tarihi farklı olmak üzere 15 Eylül 2019 tarihine kadar devam etmektedir.

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILACAK?

En fazla personel alımları başta İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Antalya gibi şehirlerde olurken, en az alımlar, Bitlik, Şırnak, Gümüşhane illerinde yapılmaktadır. Bulunduğunuz şehirde başvurusu devam eden ilanları görüntülemek için aşağıda verilen mavi renkle belirtilen  linkleri tıklamanız yeterlidir.

EN FAZLA HANGİ MESLEKLERDEN İŞÇİ ALIMI YAPILIYOR?

En fazla beden işçisi ve temizlik personeli alımı yapılmaktayken, en az personel alımı figüran mesleğinden alım yapılmaktadır.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

T.C vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

18 Yaşını doldurmuş olmak,

İŞKUR’a kayıtlı olmak,

Özel şartlar içerisinde belirtilen eğitim düzeyinde olmak ve bunu belgeleyebilmek,

HANGİ MESLEKTEN KAÇ KİŞİ ALINACAK?

9.409 Beden İşçisi (Genel), 1.773 Temizlik Görevlisi, 1.661 Satış Danışmanı / Uzmanı, 1.546 Makineci (Dikiş), 1.541 Garson (Servis Elemanı), 925 Kasiyer, 798 Konfeksiyon İşçisi, 728 Ön Muhasebeci, 725 Güvenlik Görevlisi, 602 Bulaşıkçı (Stevard), 572 Aşçı, 560 Aşçı Yardımcısı, 496 Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, 470 Büro Memuru (Genel), 464 Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı, 454 Dokuma Konfeksiyon Makineci, 445 Servis Şoförü (Okul), 429 Şoför-Yük Taşıma, 424 Ayakçı (Tekstil), 400 Figüran alımı yapılacak.

İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Size en yakın İŞKUR il/ilçe şube müdürlüklerine şahsen giderek veya daha önceden İŞKUR’a kaydınız varsa, meslek guruplarına göre ayrı ayrı verilen linkleri tıklayarak, başvurusu devam eden ilanları görüntüleyebilir ve seçtiğiniz ilana tıklayarak açılan başvuru sayfasına e-devlet şifreniz ile girdikten sonra anında online kayıt yaptırabilirsiniz.

İstenilen meslek gurubunda ki yayınlanan ilanları görüntülemek için meslek isimlerinin üzerini tıklayınız>

Beden İşçisi (Genel)

Temizlik Görevlisi

Satış Danışmanı / Uzmanı

Makineci (Dikiş)

Garson (Servis Elemanı)

Kasiyer

Konfeksiyon İşçisi

Ön Muhasebeci

Güvenlik Görevlisi

Bulaşıkçı (Stevard)

Aşçı

Aşçı Yardımcısı

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi

Büro Memuru (Genel)

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı

Dokuma Konfeksiyon Makineci

Servis Şoförü (Okul)

Şoför-Yük Taşıma

Ayakçı (Tekstil)

Figüran

PEKİ İŞKUR'A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

KAYIT KOŞULLARI

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

Yorumlar (24)
Sevgi 3 ay önce
İnşAllah bütün işsiz olan kardeşlerimiz Allah'ım nasip kapıların açsın
Gerçek 3 ay önce
Daimi işçi diye yayınladığınız alımlar özel sektör işleridir. Özel sektör tarafından İşkura verilen ilanları çekip sanki kamu işi gibi haber yapmanız çok yanlış. İnsanları yanlış yönlendirip birde cebinde kalan son para ile işkura gelip eli boş dönüyorlar paralarından ve umutlarından ediyorsunuz
yasin issiz nokta sinirli 3 ay önce
Allah nasil bibiliyorsa oyle yapsin kamu kurulusu diyor coguu ozel ve yine cogu eski ilanlar reklamlara bkarsan herkez is bulur fakat ilanlara bakildiginda bakilacak ilan yok
Kùrşat 3 ay önce
Peki başvurular dogrudan KAÇ-AK SARAY' amı yoksa AKPKK il veya ilçe başkanlıklarınamı yapılacak
metin0 3 ay önce
zaten olan ozel sektor islerini sanki iskur bulmus gibi gosteriyorlar iskur insana is bulmuuor isci lazim olanlariskur sayfasinda yayinliyor onlarda gittigin zaman git bi muracat et belki alirlar diyor onu ben kendimde yapiyorum zaten iskur bi ise yaramiyor 1 yildir issizim hala is bulcaklar iskur saufasindaki butun islere muracat ettim sonuc bos
Semra 3 ay önce
Yayin yapiyosunuzda neden issizler var halen acaba hepsi onceden belirlenmis esim iki yildir issiz iki ayda bi kayit yeniliyor ama sonuc yok cunku yayin yapildigi anda doluyor nedenmi cunku onceden belirlenmis kisiler var diye olabilirmi
Ahmet 3 ay önce
Kardeşim şişirme pompa haberden baz geçin gergin internet haberinizden bıktım özel sektörü iş ihtiyacı olan zaten bakıyor daimi demek kamu kadrosudur özel sektörün daimisi olurmu hayal satmayı bırakın varsa kamuda ilan yayınlayın bende akpliyim ama bu haberleriniz çok can sıkıyor yok 50000 yok 20000 bin gibi gayri ciddi yazıları yazmayın
Hacer 3 ay önce
Daimi demek kadrolu demektir. İş-kur ve çalışılan kamu kurumları da,işçiye kadro vermez asla Ben typden (işkur) çalışmış biri olarak biliyorum.İşçiyi insan yerine bile koymazlar,asgari ücrete bütün iş yükünü sırtına yüklerler,kadrolu personel yan gelir yatar.
Meral 3 ay önce
Adanaya yani ceyhana iskur varmi ne zaman
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın