23 Temmuz 2019 Salı 10:04
İŞKUR 23-30 Temmuz İş ilanları makineci, temizlik ve beden işçisi olarak 11 bin 514 personel alımı başvuru ilanı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) web sayfasında güncel tarih olarak 44 bin 280 iş ilanı bulunmakta. Bu iş ilanlarının 8 bin 308’ini beden işçisi, bin 775’ini Temizlik personeli alımları ve bin 431’ini ise makineci iş ilanları oluşturmaktadır. Başvurular 23 Temmuz 2019 tarihinde başlamış olup, her bir iş ilanının son başvuru tarihi farklı olmak üzere 30 Temmuz’a kadar devam etmektedir.

İŞKUR’un açık iş ilanları sayfasında yayınlanan makineci, temizlik ve beden işçisi kategorilerinde yayınlanan iş ilanlarına genel olarak en az okuryazar, ilkokul ve lise mezunu düzeyinde eğitim görmüş adaylar istenmektedir. Peki genel itibari ile başvuru şartları nelerdir? Hangi illerde alımlar yapılmaktadır? Başvurular nasıl yapılır? İşte tüm ayrıntılar…

BAŞVURU ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak

18 yaşını tamamlamış olmak

Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlardan anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar dan ve Yüz kızartıcı suçlardan mahkûm olmamak

22/05/2003 tarihli ve 4857 sayılı iş kanununun 30. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl sağlığı bulunmamak

İŞKUR’a kayıtlı olmak,

Özlük haklarından mahrum olmamak,

Çalışmasında herhangi bir hukuki engeli bulunmamak,

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILMAKTADIR?

Diyarbakır, Erzurum, Van, Konya, Hatay, Gaziantep, Kayseri, İstanbul, Elâzığ, İzmir Şanlıurfa, Tekirdağ, Yozgat, Sakarya, Eskişehir, Balıkesir, Kocaeli, Kastamonu, Manisa, Konya, Niğde, Kırşehir, Ankara ve daha bir şehirde alım yapılmaktadır.

Aşağıda İŞKUR tarafından yayınlanan ve başvuruları devam eden iş ilanlarına ait linkler bulunmaktadır. İstenilen kategorideki iş ilanlarını görüntülemek ve hemen online başvuru yapmak için belirtilen link alanını tıklamanız yeterlidir.

Temizlik Personeli Alım İlanları İçin Lütfen Burayı Tıklayınız

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=4335

Beden İşçisi Alımları İçin Lütfen Burayı Tıklayınız

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=1440

Makineci Alımları İş İlanları İçin Lütfen Burayı Tıklayınız

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=5852

İŞKUR’a online başvuru yapabilmeniz için öncelikle İŞKUR’a kayıt yaptırmak zorundasınız. 

İŞKUR'A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

KAYIT KOŞULLARI

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

ÖNCELİKLİ GÖNDERME HAKKINA SAHİP OLANLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

KAYITLARIN GEÇERLİLİK SÜRESİ VE İŞLEMDEN KALDIRILMASI

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir. Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.

Son Güncelleme: 23.07.2019 10:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nazli 2019-07-23 10:55:14

Yillar önce başvuru yaptım hiç aramadiniz birde bana iş bulu verin ne olur

Avatar
Ayşe altundağ 2019-07-23 13:40:53

Neden Denizli hiç yok

Avatar
haklı 2019-07-23 19:11:11

artvin niye yok hiç

Avatar
Adem 2019-07-24 15:49:37

Neden hiç Afyonkarahisar Yok Türkiye'nin dışında olan bir ilmî acaba

Avatar
İŞ ARAYAN 2019-07-24 23:13:35

Mersin neden yok. Neden belediyeler, kamu kurumları, özel sektör, Mersinde eleman almıyor.

Avatar
Fatih 2019-07-25 19:01:41

Niye Adana Yok

Avatar
Ayşe 2019-07-28 17:31:00

iş kur un bu ilanlarına kesinlikle inanmıyorum. Bu kadar alım var madem o zaman bu işsiz ordusu ne? 3 yıldırkayıtlı işsizim. yok.varda sanki biz beğenmiyoruz işi gibi gini bir algı yaratiliyor .öyle bir şey yok.bu ilanların hepside neredeyse yalan