İŞKUR 26 Temmuz’a kadar 13 bin 760 personel istihdamı gerçekleştirecek!

İŞKUR tarafından 10 Temmuz ile 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında toplamda 13 bin 760 personel istihdamı gerçekleştirecek. Bu alımların 10 bin 14’ünü beden işçisi alımı, bin 915’ni satış danışmanı alımı ve bin 831’ini temizlik personeli alımı oluşturmaktadır. Belirtilen kadrolara başvuruda bulunacak adaylardan istenilen şartlar, her bir ilan içeriğinde farklı olmakla birlikte en az okur yazar, ilkokul, lise ve önlisans eğitim düzeylerinden şartlar istenmektedir. Personel alımı başvuruları İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinden veya İŞKUR şube müdürlüklerinden yapılabilmektedir. Bu haber içeriğinde, ilgili iş ilanına başvuruda bulunabilmeniz için her bir kategori için ayrı link belirtilmiştir.

İŞKUR İş İlanları 14.07.2019, 13:14
İŞKUR 26 Temmuz’a kadar 13 bin 760 personel istihdamı gerçekleştirecek!

İŞKUR, Temmuz ayı içerisinde toplamda 60 bin ile 80 bin arasında daimi ve süreli işler dahil olmak üzere yüzlerce meslek gurubundan işsize istihdam sağlamayı hedeflemektedir. İŞKUR'un açık iş ilanları kategorisinde bu kapsamda yayımlanan ilanlara göre; 10 Temmuz ile 26 Temmuz arasında 10 bin 1014 beden işçisi, bin 915’i satış danışmanı ve bin 831’i temizlik personeli olmak üzere toplamda 13 bin 760 personel alımı gerçekleştirecektir.

Yukarıda belirtilen iş ilanları ile ilgili olarak başvuruda bulunmak isteyen adayların İŞKUR şubelerine gitmeden, İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinden ilgili iş ilanına başvurabilir ve takibini de e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Bu bağlamda aşağıda, belirtilen iş ilanları için, İŞKUR’un başvuru sayfasına ait linkler verilmiştir. Belirtilen linki kullanarak vakit kaybetmeden İŞKUR’a kayıt yaptırabilirsiniz.

1 – BEDENSEL İŞÇİ ALIMI İÇİN YAYINLANAN GÜNCEL İLANLAR

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=1440

2 - SATIŞ DANIŞMANI / UZMANI  İÇİN YAYINLANAN GÜNCEL İLANLAR

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=4064

3 – TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI İÇİN YAYINLANAN GÜNCEL İLANLAR

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=4335

NOT: İŞKUR’un web sayfası üzerinden personel alım ilanı başvurusunda bulunmak için öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir! Peki İŞKUR’a kayıt nasıl olunur? İşte yanıtı…

Kayıt

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

Kayıt Koşulları

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

Engelli Kaydı

Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım veya rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerin, engel durumuna göre tüm vücut fonksiyon kayıplarının en az %40'ından yoksun olduklarını, 30.03.2013 tarih ve 28603 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Engellilik Ölçütü, Sınıflandırılması ve Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelikle belirlenen yetkili sağlık kuruluşlarının birinden alacakları engelli sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri gerekmektedir.

İnternet üzerinden engelli olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin sağlık kurulu raporunu İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan engelliler normal statüde işlem görecektir. Raporlarında herhangi bir işte çalışamaz bilgisi olanların engelli kaydı alınmayacaktır. Süreli raporlarda da rapor tarihi dikkate alınarak engellilik derecesinin kalktığı tarihten itibaren iş arayan kaydı sistem tarafından otomatik olarak normale dönüştürülecek, engelliliğinin devam ettiğine dair yeni bir rapor getirilmesi halinde engelli kaydı bu rapor doğrultusunda güncellenecektir.

Eski Hükümlü Kaydı

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenler, eski hükümlü sayılacak olup ilgili mevzuat hükümlerinden yararlanacaktır. İnternet üzerinden eski hükümlü olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan eski hükümlüler normal statüde işlem görecektir.

Öncelikli Gönderme Hakkına Sahip Olanların Kayıt İşlemleri

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

Kayıtların Geçerlilik Süresi ve İşlemden Kaldırılması

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir. Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.

Yorumlar (11)
İsimsiz 3 ay önce
Kac defa başvurdum hic cıkmıyor galiba işkur da torbil işliyor haksızlık yapılıyor galiba
Hakan 3 ay önce
Adamımız yokki işe girelim
İsimsiz 3 ay önce
Kac defa başvurdum hic cıkmıyor galiba işkur da torbil işliyor haksızlık yapılıyor galiba
galiba iç
İsmail börekci 3 ay önce
Yok kimse almaz bizi
İsimsiz 3 ay önce
Kac defa başvurdum hic cıkmıyor galiba işkur da torbil işliyor haksızlık yapılıyor galiba
Sahin 3 ay önce
Ben ciner e yazdim iskyra gidin diyor ben iskyra kac sefer gittik ırlanda bu sey çıkmadı Oglum için üniversite mezunu iş bulamıyor Allah aşkına ne yapacak bu gençler lanet olsun kayseri 0536 483 46 79
Ahmet 3 ay önce
Dörtyol arman dairesine neden işci alınmıyor 1000kişi bekliyor hatay unutuldu
Ferizan Baykuş 3 ay önce
Hatay dörtyol iskur işçi aliminedenyok işsiz çaresiz durumda ismini verme ek istemeyen işsiz türk vatandaşı duyun artık dortyollulari
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın