İŞKUR 30 Haziran'a kadar yüksek maaşlı kimlikli 696 güvenlik görevlisi alımı yapacak! İŞKUR 23 Haziran güncel İş İlanları

İŞKUR tarafından 23 Haziran 2019 yeni iş ilanları yayınlandı! Yayınlanan alım ilanlarına göre, İŞKUR tarafından yüksek maaşlı kimlikli ve kimliksiz olarak 30 Haziran!a kadar 696 güvenlik görevlisi personeli alımı yapılacağı bildirildi. Güvenlik görevlisi alım ilanı başvuru kapsamında, alım yapan kuruma göre en az ilköğretim, ortaöğretim ve ön lisans mezunu olma şartı aranmaktadır. Güvenlik personeli alım ilanları içerisinde yüksek maaşlı, banka güvenlik görevlisi iş ilanları da mevcuttur. Başvurular başlamış olup, kayıtlar İŞKUR’un resmî web sayfası üzerinden veya İŞKUR’un İl/İlçe şube müdürlükleri tarafından yapılacaktır. Peki güvenlik görevlisi nasıl olunur? Güvenlik personeli başvuru şartları nelerdir?.. İşte cevabı.

İŞKUR İş İlanları 23.06.2019, 02:23 23.06.2019, 02:31
İŞKUR 30 Haziran'a kadar yüksek maaşlı kimlikli 696 güvenlik görevlisi alımı yapacak! İŞKUR 23 Haziran güncel İş İlanları

İŞKUR tarafından yeni güvenlik görevlisi personel alımı için yeni iş ilanları yayınlandı. İŞKUR'un resmi sayfasında, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere, Türkiye'nin birçok ilinde özel güvenlik personeli alımı için yeni iş ilanları bulunmaktadır. İŞKUR tarafından yayınlanan güncel tarih olarak 30 Haziran'a kadar Türkiye geneli 696 güvenlik görevlisi alımı yapılması planlanmaktadır.

Güvenlik personeli alımı için yayınlanan iş ilanları içerisinde banka güvenlik görevlisi alımı ve yüksek maaşla güvenlik personeli alımı yapan kurumların iş ilanları da mevcuttur. Ayrıca bazı genel başvuru şartları içeriğinde kimlikli ve kimliksiz, silahlı ve silahsız, Yüksek maaşlı ve asgari ücretli olma şartları sunulmaktadır.

Güvenlik görevlisi personel alımı iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar, İŞKUR'un resmi sayfasından e-devlet şifresi kullanarak ön kayıt yapabilirler.

Aşağıda, güvenlik görevlisi personel alımı ile ilgili yayınlanan iş ilanları bulunmaktadır. İlgili iş ilanı hakkında bilgi alabilmek veya başvuruda bulunabilmek için, ilan altında belirtilen linkin üzerine tıklamanız yeterlidir.

Güvenlik görevlisi personel alımı için yayınlanan iş ilanlarına ulaşmak ve başvuru sayfasına ulaşarak kayıt yaptırmak için LÜTFEN BURAYI TIKLAYINIZ >>>

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan ilanlar ile 2019 yılı içerisinde binlerce özel güvenlik görevlisi alımı yapıyor. Türkiye genelindeki pek çok kuruma ilköğretim mezunu olmak şartıyla güvenlik görevlisi alınacak. İŞKUR aracılığıyla ülke genelinde birçok vatandaşa iş imkânı sağlamakta.  Vardiyalı çalışmaya müsait olan adaylar güvenlik görevlisi alımı için başvuruda bulunabilir.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

18 yaşından büyük olmak 21 yaşından büyük olmak Kamu haklarından mahrum olmamak.

 En az ilköğretim mezunu olmak

Kamera sistemleri konusunda tecrübe sahibi olmak

Görevine engel sağlık sorunu bulunmamak

Askerlik ile ilişkisi bulunmamak

Vardiyalı çalışmaya müsait olmak

İletişim konusunda yetenekli olmak.

Özel güvenlik görevlisi nasıl olunur?

Özel güvenlik görevlisi olmak için ilinizde bulunan sertifika vermeye yetkili olan kurumlardan silahlı veya silahsız olmak üzere eğitim almanız gerekmektedir. Bunun akabinde her sene Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenmekte olan ÖGG sınavına katılıp başarılı olmalısınız. Bu sınav her sene 6 kez yapılmaktadır ve başarılı sayılmak için de en az 60 puan almanız gerekmektedir. Şayet ilk girişinizde sınavı kazanamadıysanız da birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcı ödenerek katılına bilir. Öncelikle silahlı ve silahsız olmak üzere iki çeşit özel güvenlikçi bulunmaktadır. Bu ikisi için de aranan şartlar ve adaylardan istenilen belgeler farklıdır. Bu belgelerin neler olduğuna aynı zamanda sertifika hakkında daha çok bilgi vermiş olduğumuz silahlı silahsız özel güvenlik sertifikası nasıl nereden alınır yazımızdan ulaşabilirsiniz. Silahlı temel eğitim süresi 120 saattir. 15 gün temel dersler+ 3 gün silah dersi ( 2 gün teorik eğitim ve 1 gün poligonda 25 mermi atış eğitimi) olmak üzere toplam 18 iş günüdür. Silahsız temel eğitim alanlar 100 saattir. (15 gün) Eğitimlere katılmak mecburidir. Mazeretsiz %10 D/S (100 saatin 10 saati), mazeretli %30 D/S (100 saatin 10 saati) devamsızlık hakkınız mevcuttur. Özel güvenlik görevlisi çalışma alanları, iş olanakları Özel güvenlik görevlileri sitelerde, hastanelerde, konser, tiyatro gibi çeşitli etkinliklerde, okullarda, bankalarda ve daha çok sayıda yerde çalışma imkanı bulunmaktadır.

Özel güvenlik görevlilerinin çalışma alanları oldukça fazla ve bu doğrultuda da ihtiyaç oldukça fazladır. Bunların dışında özel güvenlik görevlisi mesleği hakkında sıkça sorulan sorular bulunmaktadır. Bu sorulara ve yanıtlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Sizlerin de meslek hakkında sorusu bulunuyorsa yorum bölümümüzden bu sorularınızı dile getirebilirsiniz. Özel güvenlik görevlileri partiye üye olabilir mi? Özel güvenlik görevlilerinin herhangi bir siyasi partiye üye olmalarına engel bir durum söz konusu değildir. Özel güvenlik görevlisi olma zorlukları nelerdir? Özel güvenlik görevlileri gündüz çalışabildikleri gibi gece de çalışabilirler. (Kamu personel alım ilanlarına, kamupersoneli.net adresinden ulaşabilirsiniz) Çalışma saatlerinin farklı olması başlı başına bir sorun haline gelebilir. Ayrıca soğuk, yağmur demeden görevlerini icra etmek zorundadırlar. Bu yüzden esnek çalışma saatlerine uyabilen, vardiyalı çalışabilen kişilerin güvenlik görevlisi olmak için başvuruda bulunmaları daha doğru olacaktır. Özel güvenlik görevlileri polis olabilir mi? Ülkemizdeki polis ihtiyacının hali hazırda oldukça fazla olduğu düşünülmekte ve bu doğrultuda her sene alımlar yapılmaktadır. Polis olmaya en uygun kişilerin özel güvenlik görevlileri olduğu ise sık sık dile getirilmektedir. Daha önceki yıllarda bu hususta da sıcak gelişmeler yaşanmıştı. Ancak özel güvenlik görevlilerinin polis olabilmeleri yani polisliğe geçebilmeleri için herhangi bir adım atılmadı. Yani mevcut durumda özel güvenlik görevlileri polisliğe geçemezler. 

Yorumlar (8)
Nuran ozkay 3 ay önce
Her gün bu ilan yayınlanıyor ama ne zaman arasak yok diyorlar bizde boşuna umutlaniyoruz
Salih 3 ay önce
Kimliksiz diyisunuz ama bunun hakinda datayli bilgi vermiyosunuz
GÜLBAHAR GÜL 3 ay önce
ADALET BAKANI lM Kader mahkumlarına Acil Çare Bulunmasını Rica ederim Teşebbüs Suçlarına Genel AF BEKLİYORUZ VEYA TOPLAM İNFAZDAN BEŞYIL 5 YIL DÜŞÜRÜN TÜRKİYEMİZDE HAPİS CEZALARI ÇOK YÜKSEKTİR VE BU FETÖCÜ HÂKİMLER VE Mahkumların Yüzünden Millet Mapushanelerde BETON ZEMİNDE SÜNGER SEREREK YATMAKTADIR BU FETÖCÜ MAHKUMLAR YÜZÜNDEN CEZAEVLERİ ORTALIK KARIŞIR RADİKAL MAHKUMLAR CEZAEVLERİN'DE FIRSAT KOLLUYOR VE SAYIN FETİ YILDIZ BY TOPLAM CEZADAN 5, yıl indirim BEKLİYORUZ
Ercan Demirel 3 ay önce
Adalet bakanım AF Müjdesi BEKLİYORUZ ve Şartlı ceza indirimij BEŞ YIL ind
Umut kurtuluş 3 ay önce
BEŞ Yıl ŞARTLI CEZA İNDİRİMİ BEKLİYORUZ Türkiye de hapis cezaları Arabistan'da olduğu gibi çok yüksektir şuan Cezaevleri Aşırı Derece Abartdı Doludur çözüm bulunmasını istiyorum ceza infaz Toplam CEZADAN 5 YIL DÜŞÜRÜN ve Denetimli serbestlik 4 yıl olsun ve Mükerrir CEZA çekenler de Çıkacak AF dan Faydalansın ŞARTLI CEZA İNDİRİMİ BEKLİYORUZ 5 YIL Toplam CEZADAN 5 YIL DÜŞÜRÜN TÜRKİYEMİZDE HAPİS CEZALARI ÇOK YÜKSEKTİR
HAVVA NUR Güzel 3 ay önce
SAYIN ADALET İSTİYORUZ SAYIN FETİ YILDIZ BY TOPLAM CEZADAN Beş Yıl Düşürün
HAVVA NUR Güzel 3 ay önce
SAYIN ADALET
BAKANhİSTİYORUZ SAYIN FETİ YILDIZ BY TOPLAM CEZADAN Beş Yıl Düşürün
Gül Rümeysa Çalışkan 3 ay önce
Toplam cezadan 5 Yıl Düşürün