banner731

İŞKUR 44 şehirde KPSS şartsız 558 büro memuru alımı için yeni iş ilanları yayımladı!

İŞKUR’un bugün yayınladığı güncel iş ilanlarına göre 44 şehirde 558 büro memuru alımı yapılacak. Büro memuru alımı başvuruları KPSS şartsız olup, lise, önlisans ve lisans düzeyinde olacaktır. Aşağıda İŞKUR tarafından yayınlanan büro memuru alımlarına ilişkin online başvuru linki bulunmaktadır. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar İŞKUR şubelerine gitmeden hemen e-devlet şifresi ile online olarak bulunduğu ilde ki ilana kayıt yaptırabilir. Peki büro memuru hangi şehirlerde alınacak? Başvuru şartları nelerdir?

İŞKUR İş İlanları 30.08.2019, 11:48
İŞKUR 44 şehirde KPSS şartsız 558 büro memuru alımı için yeni iş ilanları yayımladı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 30 Ağustos 2019 tarih itibariyle yayınladığı ilanlara göre başta İstanbul, İzmir, Balıkesir, Ankara, Bursa olmak üzere toplamda 44 şehirde toplamda 558 büro memuru alımı yapacak. Başvuruda bulunmak isteyen adayların her bir iş ilanın son başvuru tarihi farklı olmak üzere en geç 10 Eylül 2019 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

BÜRO ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru şartları her bir ilan içeriğinde farklı olmak üzere;

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

İŞKUR’a kayıtlı olmak,

Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamu haklarından mahrum olmamak.

Güvenlik Soruşturması/Arşiv araştırması olumlu olmak.

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olması)

Atanacağı görevi devamlı olarak yapmasına engel herhangi bir sağlık engeli olmaması.

BAŞVURU ŞEKLİ

Belirlenen son başvuru tarihinden önce İŞKUR il/ilçe şube müdürlüklerinden şahsen giderek veya aşağıda belirtilen linkler üzerinden İŞKUR şubelerine gitmeden online olarak yapabilirsiniz. Online başvuru yapabilmeniz için öncelikli olarak İŞKUR’a kayıtlı olmanız gerekmektedir. Eğer İŞKUR’da kayıtlı değilseniz, aşağıda İŞKUR’a nasıl kayıt yapılır? Başlıklı bilgilendirmemiz bulunmaktadır.

Yayınlanan iş ilanları içerisinde eski hükümlü ve engelli personel alımı yapan kurumlarda vardır. Engelli veya eski hükümlü arayan özel kurumların ilanlarını filtreleyebilmek için İŞKUR’un ana sayfasından açık işler bölümüne girip, açılan sayfadan durumunu bildirir seçeneğini işaretlemeniz ve sonrasında ara butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu şekli ile Türkiye genelinde engelli veya eski hükümlü arayan özel ve kamu kurumlarının iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz (filtreleyebiliniz)

Tüm iş ilanlarını görüntüleyebilmek için aşağıda bulunan link alanını tıklayınız!

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx

HANGİ ŞEHİRLERDE BÜRO MEMURU ALIMI YAPILACAK?

Çanakkale Mersin İstanbul Balıkesir Ankara İzmir Adana Van Tekirdağ Sivas Antalya Kocaeli Gaziantep Eskişehir Manisa Elâzığ Konya Çankırı Trabzon Aksaray Düzce Ağrı Yalova Karabük Kahramanmaraş Sivas Aydın Denizli Niğde Sakarya Tokat Bursa Kayseri Zonguldak Ordu Eskişehir Kırklareli Bilecik Manisa Muğla Kırşehir Yozgat Erzurum Edirne Giresun Isparta ve Hatay illerinde alımlar yapılacaktır.

BÜRO MEMURU ALAN FİRMALAR?

Diğer Tüm Büro memuru alan firmaların ilanlarını (311 ilan) görüntülemek için lütfen aşağıda bulunan link alanını tıklayınız

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=2267

İŞKUR’A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR’A KAYIT KOŞULLARI NELERDİR?

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

Yorumlar (7)
Salih 3 ay önce
Başvuru linki nerede
aasd 3 ay önce
öyle bir haber yazmışlar ki sanki alımı İşkur yapıyor.Bildiğin özel sektörün aradığı ilanları haber yapmış oçları
Uygar YAY 3 ay önce
KPSS ye girenlere haksızlık olmuyor mu? Madem olayı bu şekilde düşünüyor ve uyguluyorsunuz, KPSS yi kaldırın..!
Mirsy 3 ay önce
Uygar yay. Bizzat gördüm KPSS siz mülakatsız öğretmen, memur yapılıyor haberin varmı.
Bayram oğuz 3 ay önce
Listede Çankırıda var ama başvurularda gözükmüyor
yagmur 3 ay önce
yaş sınırı varmi