24 Haziran 2019 Pazartesi 10:59
İŞKUR, 8 binden fazla en az ilkokul mezunu personel alımı yapıyor! Başvurular elektronik ortamda yapılıyor!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi web sayfasında, güncel tarih olarak 40.576 açık iş ilanı bulunmaktadır. Halen başvuruları devam eden açık iş ilanları içerisinde 8 bin 23 işçi alımına yönelik yeni iş ilanları bulunmaktadır. Vasıflı ve vasıfsız işçi personel alımı için yayınlanan alım ilanlarına göre; 7 bin 748’i genel işçi, 96 inşaat işçisi, 40 taşıma, yükleme ve boşaltma işlerinde görevli ve 139’u da temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere görevlendirilecektir.

Aşağıda, İŞKUR tarafından yayınlanmış daimi işçi alımına yönelik iş ilanları bulunmaktadır. İşçi alımları Türkiye geneli içindir. Aşağıda belirtilen ilanlara ulaşmak için belirtilen linkin üzerini tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfadan bulunduğunuz ili filtreleyerek arama yapabilir ve İŞKUR’un kendi web sayfası üzerinden ilgili işe kayıt yaptırabilirsiniz. Peki İŞKUR’a kayıt nasıl yapılır? Elektronik ortamda iş başvurusu nasıl yapılır? Engelli ve Eski hükümlü kayıtları nasıl yapılır?... İşte tüm sorularınızın cevabı…

1 – 7 bin 748 Genel İşçi Alımı Başvuru Sayfası için BURAYI TIKLAYINIZ>

2 – 96 İnşaat İşçisi Alımı Başvuru Sayfası için BURAYI TIKLAYINIZ>

3 – 40 Taşıma, Yükleme ve Boşaltma İşçisi Alımı Başvuru Sayfası için BURAYI TIKLAYINIZ>

4 – 139 Temizlik personeli Alımı Başvuru Sayfası için BURAYI TIKLAYINIZ>

İlanlara Nasıl Ulaşılır?

Çok sayıda kadronun yer aldığı ilanlar İŞKUR üzerinden ilan ediliyor. İş arayan durumunuzun aktif olması halinde internet üzerinden ya da bizzat danışmanınız eşliğinde boş olan kadroları inceleyebilirsiniz. https://esube.iskur.gov.tr/ bağlantısı üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra iş ara bölümüne büro memuru, diğer büro personeli anahtar kelimelerini yazarak arama yapabilirsiniz.

İŞKUR’un sunduğu hizmetlerden yararlanabilmeniz için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir.

Kayıt

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

Kayıt Koşulları

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

Engelli Kaydı

Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım veya rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerin, engel durumuna göre tüm vücut fonksiyon kayıplarının en az %40'ından yoksun olduklarını, 30.03.2013 tarih ve 28603 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Engellilik Ölçütü, Sınıflandırılması ve Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelikle belirlenen yetkili sağlık kuruluşlarının birinden alacakları engelli sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri gerekmektedir.

İnternet üzerinden engelli olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin sağlık kurulu raporunu İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan engelliler normal statüde işlem görecektir. Raporlarında herhangi bir işte çalışamaz bilgisi olanların engelli kaydı alınmayacaktır. Süreli raporlarda da rapor tarihi dikkate alınarak engellilik derecesinin kalktığı tarihten itibaren iş arayan kaydı sistem tarafından otomatik olarak normale dönüştürülecek, engelliliğinin devam ettiğine dair yeni bir rapor getirilmesi halinde engelli kaydı bu rapor doğrultusunda güncellenecektir.

Eski Hükümlü Kaydı

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenler, eski hükümlü sayılacak olup ilgili mevzuat hükümlerinden yararlanacaktır. İnternet üzerinden eski hükümlü olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan eski hükümlüler normal statüde işlem görecektir.

Öncelikli Gönderme Hakkına Sahip Olanların Kayıt İşlemleri

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

Kayıtların Geçerlilik Süresi ve İşlemden Kaldırılması

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir. Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.

Ayrıca aramalarınızı yaşadığınız şehir bilgisini ekleyerek yapmanız daha doğru ve sağlıklı sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Aktif olarak iş arıyorsanız hemen İŞKUR e-şube üzerinden başvurunuzu yapınız. Bulunduğunuz il ve ilçede yer alan İŞKUR Müdürlükleri ile görüşerek de açık olan kadrolar hakkında bilgi sahibi olabilir ve başvuru yapabilirsiniz. İlan detaylarını görmek için muhakkak sisteme giriş, başvuru için ise iş arayan durumunun aktif olması gerektiğini gözden kaçırmayınız.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Akın 2019-06-24 13:12:55

Merhaba ben AKIN samsun bafrada yasiyorum işe cok ihtiyacım var devleti misden is konusunda yardım bekliyorum Allah rızası için is istiyorum devletimden yardım bekliyorum tel 05384023670

Avatar
Akın 2019-06-24 13:13:10

Merhaba ben AKIN samsun bafrada yasiyorum işe cok ihtiyacım var devleti misden is konusunda yardım bekliyorum Allah rızası için is istiyorum devletimden yardım bekliyorum tel 05384023670

Avatar
Emine yıldız derin 2019-06-24 19:56:28

Bayan kuaförüyüm manikür pedikür türban saç yapımı hariç her işi yaparım işe ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler 0535 627 76 88

Avatar
Mehmet karacadag 2019-06-25 08:55:44

Umudum yok

Avatar
Sd 2019-06-25 11:28:31

Telefona hergun onlarca mesaj geliyor yok 1000 kisi alinacak yok 500 kisi alinacak yok bekci alimi yok hastane personeli alimi(kamuya tabii ki) iskura girip kamu alimina tikladigimizda maalesef alim malim yok bu nasil bir kandirmacadir anlamiyorum

Avatar
Sd 2019-06-25 11:28:48

Telefona hergun onlarca mesaj geliyor yok 1000 kisi alinacak yok 500 kisi alinacak yok bekci alimi yok hastane personeli alimi(kamuya tabii ki) iskura girip kamu alimina tikladigimizda maalesef alim malim yok bu nasil bir kandirmacadir anlamiyorum

Avatar
Sd 2019-06-25 11:29:22

Telefona hergun onlarca mesaj geliyor yok 1000 kisi alinacak yok 500 kisi alinacak yok bekci alimi yok hastane personeli alimi(kamuya tabii ki) iskura girip kamu alimina tikladigimizda maalesef alim malim yok bu nasil bir kandirmacadir anlamiyorum

Avatar
Sd 2019-06-25 11:30:31

Yonetici onaylarsa sasiricam ama gercekler saklanmiyor....