03 Ağustos 2019 Cumartesi 20:42
İŞKUR aracılığı ile Ankara Polis Moral Eğitim Merkez Müdürlüğü’ne KPSS 60 taban puanı ile büro memuru alımı yapılacak!

İŞKUR, kamu kurumlarının personel alımı ihtiyaçlarını gidermede aracılık etmeye devam ediyor. İŞKUR’da yayınlanan kamu ilanlarına göre, Ankara Polis Moral Eğitim Merkez Müdürlüğü’ne büro memuru alımı yapılacak!

Polis Moral Eğitim Merkez Müdürlüğü’nde büro memuru olarak alınacak personellerin resepsiyon görevlisi olarak çalıştırılacakları belirtildi. İŞKUR tarafından yapılan bildiride, büro memuru olarak çalışmak isteyen adayların önlisans mezunu olmaları gerektiği KPSS 60 taban puanı ile alımın yapılacağı belirtildi. Başvurular başlamış olup, büro memuru alımı için yayınlanan resmi ilam bilgileri şöyle;

GENEL HUSUSLAR

1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.

4) EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

6) KPSS/EKPSS’ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.

10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır. İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.

13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

BAŞVURU ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak.

18 -35 yaş aralığında olmak.

Ön Lisans Turizm ve Otelcilik (Otel-Konaklama) İşletmeciliği bölümü veya Ön Lisans Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünden mezun olmak ve bunu belgelendirmek.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Adli sicil ve arşiv kaydı bulunmamak.

Bilgisayar ve bilgisayar ofis programlarını iyi derecede kullanabiliyor olmak ve bunu belgelendirmek.

Mesleğin gerektirdiği prezantabl görünüş, düzgün konuşma ve ifade etme yeteneğine sahip olmak.

İyi bir diksiyona sahip olmak.

Resmi veya Özel kuruluşların resepsiyon bölümünde en az (1) yıl çalışmış olmak ve bunu belgelendirmek tercih sebebidir.

Resepsiyon bölümünde çalışmasına engel sağlık problemi bulunmamak ve tam teşekküllü Devlet hastanesinden Resepsiyon Görevlisi / Ön Büro Elemanı olarak görev yapmasında, gece ve gündüz çalışmasında sakınca olmadığına dair Sağlık Kurulu Raporu ile belgelendirmek.

Görevini devamlı yapmasına engel bir durum olmamak.

Ankara il merkezinde ikamet ediyor olmak.

İstihdam edilecek sözleşmeli personelin ücret ve diğer hakları tesis gelirlerinden karşılanacak olup, asgari ücret ödenecektir.

Başvuru yapan adaylardan sınav sonucunda işe yerleştirmeye hak kazanacak adaylar iş yerinde ilgili mevzuatınca uygulanan ücret, tazminat, fazla mesai, eğitim, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır.

Türkiye İş Kurumunca (İŞKUR) belirlenen nihai listede yer alan adaylar en geç 20/08/2019 Salı günü mesai bitimine kadar istenen belgelerin Ankara Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teslim etmek zorunda olup, aksi takdirde başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

İstenen belgeleri tam ve eksiksiz olarak Ankara Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teslim eden adaylara mülakat tarihi ve saati Ankara Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğünün resmi internet sitesinden (www.ankarapmem.pol.tr) duyurulacaktır.

Müdürlüğümüzce yaptırılacak olan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucunun olumlu olması.

BAŞVURU ŞEKLİ

İŞKUR şubelerinden veya aşağıda belirtilen link alanını tıklayarak online başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005091446&isyeriTuru=Kamu&returnUrl=AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005091446&isyeriTuru=Kamu

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.