09 Ekim 2019 Çarşamba 13:03
İŞKUR aracılığı ile TÜBİTAK’a KPSS'siz özel güvenlik ve koruma meslek elemanı alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bugün yeni bir kamu ilanı yayınladı. İlana İŞKUR, TÜBİTAK’ta istihdam edilmek üzere en önlisans mezunu silahlı özel güvenlik ve koruma meslek elemanı alımı yapacak! Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak olup, adayların en geç 14 Ekim 2019 tarihine kadar en yakın İŞKUR şubelerine şahsen gitmeleri veya aşağıda belirtilen link alanını tıklayarak online başvuru kayıtlarını oluşturmaları gerekmektedir.

TÜBİTAK’ın İŞKUR e-şube üzerinden yayınladığı resmi alım ilanı şöyle;

BAŞVURU ŞARTLARI

a) Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

b) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

c)Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

BELGE TESLİM TARİHİ VE YERİ

İŞ-KUR tarafından bildirilen nihai listede yer alan adayların Ek-1’de yer alan belgeleri, 14/10/2019 tarihinden itibaren 21/10/2019 tarihi mesai bitimi saat 17:30’a kadar uzay.ik.iskur@tubitak.gov.tr adresine e-posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

Son başvuru tarihi 21/10/2019 mesai bitiminden sonra yapılan başvurular ile e-postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Belgelerini göndermeyen ya da eksik gönderenler ile geçersiz başvurular kura çekimine ve sözlü mülakata alınmayacaktır.

KURA TARİHİ VE YERİ

Noter huzurunda yapılacak olan kura çekimi 30/10/2019 tarihinde saat 15:30’da ODTÜ Yerleşkesi TÜBİTAK UZAY 06800 Balgat Çankaya /ANKARA adresinde bulunan TÜBİTAK UZAY Enstitüsünde yapılacak olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda www.uzay.tubitak.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Adaylar, istemeleri hâlinde kura çekimini izleyebilirler. Bu duyuru tebligat mahiyetinde olup, ayrıca ilgililerin adreslerine posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

MÜLAKAT TARİHİ VE YERİ

Sözlü mülakat gün, saat ve yeri ile mülakata katılmaya hak kazanan adaylar www.uzay.tubitak.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Bu duyuru tebligat mahiyetinde olup, ayrıca ilgililerin adreslerine posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

AÇIKLAMALAR

1) İŞKUR tarafından gönderilen nihai listede yer alan adaylardan kura çekimi öncesinde ilanda belirtilen şartları sağlayıp sağlamadıkları kontrol edilmek üzere Ek-1’de yer alan başvuru evrakları incelenerek ilanda belirtilen şartları sağlamayan, evraklarını göndermeyen veya eksik gönderen adaylar geçersiz sayılarak kura çekimine alınmayacaktır. Geçerli başvuru yapan adaylar kura çekimine alınarak kura çekimi sonucunda belirlenen asil adaylar sözlü mülakata tabi tutulacaktır. Sözlü mülakata katılmayacağını bildiren asil adayın yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle yedek aday mülakata davet edilecektir. Evrak kontrolünden sonra geçerli aday sayısı açık iş sayısının 4 katı veya daha az olması durumunda kura çekimi yapılmayacak ve geçerli tüm adaylar sözlü mülakata alınacaktır.

2) Sözlü mülakata alınacak asil adayların listesi;

a) Evrak kontrolünden sonra geçerli olan adaylar arasından açık iş sayısının 4 katı;

b) Öncelik hakkına sahip olarak başvuran adaylardan evrak kontrolünden sonra geçerli olan adaylar arasından açık iş sayısının 4 katı olarak noter huzurunda kura ile belirlenecektir. Kura ile ayrıca (a) ve (b) maddeleri için açık iş sayısının 4 katı yedek adayın isimlerini kapsayan liste oluşturulacaktır. Belirlenen asil ve yedek aday listeleri www.uzay.tubitak.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

3) Sözlü mülakat tarihi ve yeri www.uzay.tubitak.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Bu duyuru tebligat mahiyetinde olup, ayrıca ilgililerin adreslerine posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır. Sözlü mülakata girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

4) Sözlü mülakatta tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek olup adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sıralaması bu puan üzerinden tespit edilecektir.

5) Mülakat komisyonu tarafından, başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asil ve açık iş sayısının 2 katı yedek aday belirlenebilecektir. Sınavda başarılı olup da işe başlamayan veya deneme süresi içinde işten ayrılan asil adayın yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle atama yapılabilecektir.

6) İlan edilen kadrolara iş başvurusunda bulunan adayların sınav sonuçları, asil ve yedek aday listeleri ile diğer her türlü duyurular www.uzay.tubitak.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

7) Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir.

TALEP EDİLEN BELGELER:

1.Özgeçmiş

2.Diploma fotokopisi

3.Askerlik Belgesi

4.Silahlı Özel Güvenlik Görevli Kartı Belgesi Fotokopisi

Başvuru için burayı tıklayınız

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.