13 Ocak 2020 Pazartesi 11:27
İŞKUR Aracılığıyla Üniversiteye Kadrolu İşçi Alımı

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’ya Kadrolu İstihdam edilecek İşçi alımı yapılıyor. Toplam 20 adet işçi alımı yapılacak olup başvuru yapmak isteyenler İŞKUR üzerinden giriş yapabilecek.

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapmalı

Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda yalnızca bir talebe müracaat edilmeli

Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olmalı.

 Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin KPSS’ye girmiş olması yeterli.

 Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olmalı.

Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretlemeli.

Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı İŞKUR aracılığı ile kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecek

Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacağı açıklandı. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacağı bildirildi. 

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacak.

Başvuru Şartları

1-Türk vatandaşı olma,

2. 18 yaşını tamamlamış olmak,

3- Türk Ceza Kanunun 53. madesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

5. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuata uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak

7. Sözlü sınav sonucunda başarılı olmak,

Temizlik Personeli İçin Aranan Özellikler

1. EN AZ ORTAÖĞRETİM MEZUNU OLMAK

2. 35 YAŞINDAN GÜN ALMAMIŞ OLMAK

KURA TARİHİ VE YERİ

1.Noter kurasına katılacak olanların isim listesi 21/01/2020 günü (http://istanbulc.edu.tr ile http://personel.istanbulc.edu.tr) internet adresinde DUYURULAR kısmında yayınlanacak.

2. Noter huzurunda kura çekimi 23/01/2020 Perşembe günü saat 10:30 da İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Yerleşkesi kapalı spor salonunda (Üniversite Mah. Bağlariçi Cad No:7 Avcılar-İstanbul)yapılacak.

3. Noter kurası sonucu mülakat sınavına katılmaya hak kazanan asil ve yedeklerin listesi Üniversitemiz (http://istanbulc.edu.tr ile http://personel.istanbulc.edu.tr) internet adresinde DUYURULAR kısmında yayınlanacaktır. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacak.

4. Kura sonucu mülakat sınavına katılacak adayların İŞKUR sisteminde kayıtlı telefon numaralarına ayrıca SMS gönderilecek

5. İstekli adaylar kura çekimini izleyebilecektir. Ancak kura çekimini izlemek isteyen aday sayısının salon kapasitesinden fazla olması durumunda salon kapastesinin elverdiği oranda aday kura çekim salonuna alınacak.

İşçi Olarak Başvuracak Adaylardan İstenen Belgeler

1. Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi

2. 2 (iki) Adet Vesikalık fotoğraf.

3. Adli Sicil Belgesi

4. SGK’dan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığını almadığını gösterir belge.

5. Askerlik durum belgesi(e devlet çıktısı kabül edilir)

6. Diploma/Mezuniyet Belgesi aslı ve fotokopisi( lise, önlisans veya lisans).

Başvuru için tıklayınız...

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.