banner731

İŞKUR bayram sonrası vasıflı vasıfsız 10 bin 886 daimi işçi ve temizlik personeli alımı online iş başvurusu

İŞKUR ağustos ayı içerisinde yayınlamış olduğu 45 bin 881 iş ilanları ile Türkiye geneli toplamda yaklaşık 60 bin personel alımı yapacak. Bu personel alımı içerisinde 8 bin 971 vasıflı ve vasıf daimi işçi alımı ve 1.915 temizlik personeli alımı yer almaktadır. Başvurular online olarak bayram süresinde de yapılmakta olup, her bir iş ilanında son başvuru tarihi farklı olmak üzere 23 Ağustos 2019 tarihine kadar devam etmektedir. Başvurular bayram süresinde online olarak, bayramdan sonra ise şubelere şahsen gidilerek te yapılabilmektedir. Peki hangi şehirlerde daimî işçi alımı ve temizlik personeli alımları yapılacak. İşçi alımı iş başvurusu için istenilen şartlar nelerdir? İşte ayrıntılar…

İŞKUR İş İlanları 11.08.2019, 11:07
İŞKUR bayram sonrası vasıflı vasıfsız 10 bin 886 daimi işçi ve temizlik personeli alımı online iş başvurusu

Türkiye İş Kurumuna (İŞKUR) Kurban Bayramı süresinde de online olarak iş başvurularınızı resmi web sayfası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İŞKUR başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Balıkesir, Samsun, Adana, Antalya olmak üzere yaklaşık 60 ilde daimi işçi ve temizlik personeli alımı yapacak.

İŞKUR’un resmi web sayfasında yer alan açık iş ilanlarına göre 8 bin 971 vasıflı ve vasıf daimi işçi alımı ve 1.915 temizlik personeli alımına ilişkin ilanlar bulunmaktadır.

Yayınlanan iş ilanları ile ilgili aşağıda link verilmiştir. Belirtilen link alanını tıklayarak İŞKUR’a yayınlanan iş ilanlarını görüntüleyebilir ve buradan A-Z sıralanmış meslek gruplarını ait ilanlara hemen online olarak kayıt yaptırabilirsiniz.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru şartları her bir ilan içeriğinde farklı olmak üzere;

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

İŞKUR’a kayıtlı olmak,

Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamu haklarından mahrum olmamak.

Güvenlik Soruşturması/Arşiv araştırması olumlu olmak.

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olması)

Atanacağı görevi devamlı olarak yapmasına engel herhangi bir sağlık engeli olmaması.

BAŞVURU ŞEKLİ

Başvuru yapmak istediğiniz ilan için en yakın İŞKUR il ilçe şube müdürlüklerine şahsen giderek veya aşağıda bulunan link alanını tıklayarak online olarak anında kayıt yaptırabilirsiniz.

Yayınlanan iş ilanları içerisinde eski hükümlü ve engelli personel alımı yapan kurumlarda vardır. Engelli veya eski hükümlü arayan özel kurumların ilanlarını filtreleyebilmek için İŞKUR’un ana sayfasından açık işler bölümüne girip, açılan sayfadan durumunu bildirir seçeneğini işaretlemeniz ve sonrasında ara butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu şekli ile Türkiye genelinde engelli veya eski hükümlü arayan özel ve kamu kurumlarının iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz (filtreleyebiliniz)

Daimi işçi alımı ilanlarını görüntülem için;

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=1440

Temizlik personeli alımı için yayınlanan iş ilanlarını görüntülemek için ;

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=4335

NOT: Online başvuruda bulunmak için öncelikle İŞKUR’a kayıtlı olmanız gerekmektedir. Peki İŞKUR’a kayıtlı nasıl olunur? İşte cevabı

İŞKUR’A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR’A KAYIT KOŞULLARI NELERDİR?

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

Yorumlar (14)
Gulbahar 3 ay önce
Bende iş arıyorum torpil olan giriyor biz insan degilmiyiz
Türkan. Gündogan 3 ay önce
Ben iş arıyorum cay ve temizlik
Türkan. Gündogan 3 ay önce
Ben iş arıyorum cay ve temizlik
Abdullah TOPCU 3 ay önce
Ben iş arıyorum şöförü bekçi temizlik ne olursa yaparım
Türkan. Gündogan 3 ay önce
Ben iş arıyorum cay ve temizlik
Türkan. Gündogan 3 ay önce
Ben iş arıyorum cay ve temizlik
muhlis dayanc 3 ay önce
ben iş arıyorum bekçi veya şoför


ben iş arıyorum bekçi veya şoför
muhlis dayanc 3 ay önce
ben iş arıyorum bekçi veya şoför


ben iş arıyorum bekçi veya şoför
hasan kayali 3 ay önce
bu temizlik isi için şanliurfada ya torpil olacak yada rüşvet istiyorlarbu işler neden şanlı urfda değilde sadece bu illerde şanliurfa bunu hakketmiyor daimi is
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın