İŞKUR bu hafta vasıflı vasıfsız binlerce personel alımı yapacak! İŞKUR aracılığı ile personel alan özel kurumların iş ilanları!

Özel şirketler ve kurumların birçoğu sigorta teşviki nedeniyle personel ihtiyaçlarını İŞKUR üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda İŞKUR’da 05 Ağustos itibari ile özel kurum ve şirketlere ait 42 bin 795 farklı iş ilanı bulunmaktadır. Yayınlanan iş ilanlarına göre, Türkiye genelinde vasıflı vasıfsız binlerce personel alımı yapılacak. En az lise, önlisans ve lisans mezunu personel alımı yapan özel kurumların yanı sıra, en az okuryazar olmayan, okuryazar ve ilkokul mezunu işçi alan kurumların güncel iş ilanları bulunmaktadır. Aşağıda İŞKUR’un açık iş ilanlarının yayınlandığı sayfaya ait link bulunmaktadır. Belirtilen link alanına tıklayarak başvurusu devam eden iş ilanlarını görüntüleyebilir ve online olarak anında başvurunuzu yaptırabilirsiniz!

İŞKUR İş İlanları 05.08.2019, 10:12 05.08.2019, 10:23
İŞKUR bu hafta vasıflı vasıfsız binlerce personel alımı yapacak! İŞKUR aracılığı ile personel alan özel kurumların iş ilanları!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kamu kurum ve kuruluşları yanı sıra, binlerce özel şirket kurumlarının personel ihtiyaçlarını karşılamak için aracılık etmeye, TYP, İş Eğitim Programları ve Mesleki Eğitim Kursları ile yeni personel istihdamı oluşturmaya devam ediyor. İŞKUR yayınlamış olduğu 42 bin 795 iş ilanı ile bu hafta özel sektörde bulunan birçok şirkete binlerce personel alımı yapılacağını bildirdi. Vasıflı ve vasıfsız her eğitim düzeyinden ve her mesleki guruptan personel alınacağını bildiren İŞKUR, en çok personel alımı yapılacak meslekler olarak başta beden işçisi, temizlik personeli, satış danışmanı, güvenlik görevlisi, turizm ve otelcilik meslek elemanı, hastane personeli alımlarının olacağının yanı sıra, özel eğitim kurumlarına öğretmen, özel hastanelere hemşire, ebe, tekniker, teknisyen ve diğer sağlık personellerinin alınacağını bildirdi. İŞKUR’da sanayi sektöründen kaynakçı arayan firmalardan tutunda, çevre mühendisi, makine mühendisi ve tekstil sektörüne kadar firmaların açık iş ilanları bulunmaktadır. Yayınlanan iş ilanları ile ilgili aşağıda link verilmiştir. Belirtilen link alanını tıklayarak İŞKUR’a yayınlanan iş ilanlarını görüntüleyebilir ve buradan A-Z sıralanmış meslek gruplarını ait ilanlara hemen online olarak kayıt yaptırabilirsiniz.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru şartları her bir ilan içeriğinde farklı olmak üzere;

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

İŞKUR’a kayıtlı olmak,

Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamu haklarından mahrum olmamak.

Güvenlik Soruşturması/Arşiv araştırması olumlu olmak.

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olması)

Atanacağı görevi devamlı olarak yapmasına engel herhangi bir sağlık engeli olmaması.

BAŞVURU ŞEKLİ

Başvuru yapmak istediğiniz ilan için en yakın İŞKUR il ilçe şube müdürlüklerine şahsen giderek veya aşağıda bulunan link alanını tıklayarak online olarak anında kayıt yaptırabilirsiniz.

Yayınlanan iş ilanları içerisinde eski hükümlü ve engelli personel alımı yapan kurumlarda vardır. Engelli veya eski hükümlü arayan özel kurumların ilanlarını filtreleyebilmek için İŞKUR’un ana sayfasından açık işler bölümüne girip, açılan sayfadan durumunu bildirir seçeneğini işaretlemeniz ve sonrasında ara butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu şekli ile Türkiye genelinde engelli veya eski hükümlü arayan özel ve kamu kurumlarının iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz (filtreleyebiliniz)

Tüm iş ilanlarını görüntüleyebilmek için aşağıda bulunan link alanını tıklayınız!

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx

NOT: Online başvuruda bulunmak için öncelikle İŞKUR’a kayıtlı olmanız gerekmektedir. Peki İŞKUR’a kayıtlı nasıl olunur? İşte cevabı

İŞKUR’A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR’A KAYIT KOŞULLARI NELERDİR?

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

Yorumlar (7)
Emrah 3 hafta önce
Yazdıklarınızın tamamı boş şeyler den ibaret.
Neşet 3 hafta önce
Evliyim 2500 mahis istiyorum
Artı sgorta
Bay gergin 3 hafta önce
Arkadaşlar işkurda çalışan koca popolu bi tanıdığınız yoksa hiç uğraşmayın kaç sefer istanbulda gittim iş için ama boş kadın personelle konuşurken kadına telefon geldi konuşmaya başladı konuşulanları duyuyordum kadının komşusu bi tanıdığı için iş bulmasını istiyordu kadın hemen halledeceğini söyledi
Bay gergin 3 hafta önce
Arkadaşlar işkurda çalışan koca popolu bi tanıdığınız yoksa hiç uğraşmayın kaç sefer istanbulda gittim iş için ama boş kadın personelle konuşurken kadına telefon geldi konuşmaya başladı konuşulanları duyuyordum kadının komşusu bi tanıdığı için iş bulmasını istiyordu kadın hemen halledeceğini söyledi
Alivey konarov 3 hafta önce
Azeriyim türkiyede işkur kapsamında çalışa bilirmiyim
Sevil madem durmadan haber yapıyorsunuz birde is imkanı sağlayın da gorelim 3 hafta önce
S