İŞKUR en az ilköğretim ve lise mezunu danışma görevlisi ve büro memuru alımı için yeni iş ilanları yayınlandı!

İŞKUR tarafından 07 Eylül tarihi itibari ile danışma görevlisi ve büro memuru alımı için iş ilanları yayınlandı! Açık iş ilanları kategorisinde yayınlanan personel alım ilanlarına göre 3 Danışma Görevlisi, 31 Danışma Memuru, 76 büro işçisi ve 470 büro memuru alımı olmak üzere toplamda 580 personel alımı yapılacak olup, başvuruda bulunmak isteyen adayların en ilköğretim, lise ve önlisans mezunu düzeyinde eğitim görmüş olmaları gerekmektedir. Başvurular Türkiye İş Kurumu web sayfası üzerinden direk online olarak yapılabilmektedir. Aşağıda her bir meslek gurubuna ait linkler bulunmaktadır.

İŞKUR İş İlanları 07.09.2019, 21:39
İŞKUR en az ilköğretim ve lise mezunu danışma görevlisi ve büro memuru alımı için yeni iş ilanları yayınlandı!

İŞKUR 07 Eylül 2019 tarihinde yayınlanan açık iş ilanlarına göre Türkiye genelinde toplamda 580 memuru alımı yapılacağı bildirildi. Başvuruda bulunmak isteyen adayların her bir iş ilanında farklı olmak üzere en az ilköğretim, ortaöğretim (lise ve dengi okullar) ve önlisans mezunu olmaları gereklidir. Danışma ve büro memuru alımları başta İstanbul olmak üzere birçok ilde yapılmaktadır.

Genel başvuru ilanları arasında, her bir ilan içeriğinde farklı olmak üzere; İlana başvuru yapacak adayların, talep edilen bazı şartlara haiz olmaları gerekiyor. İşte detaylar:

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1 - İletişim becerisi yüksek,

2 - Aktif Dinamik

3 - Tercihen genç emekli (50 yaşını geçmemiş)

4 - Disiplinli bir yapıda bulunanlar, gibi şartlar bulunmaktadır.

5 - En az ilköğretim mezunu olmak

6 - T.C vatandaşı olmak,

7 - Yüz kızartıcı suçu ve 6 ayı geçen adli cezası bulunmamak (hükümlü alımı yapılan ilanlar hariç)

8 - İşini engelleyebilecek her hangi bir sağlık sorunu bulunmamak,

9 - İŞKUR'a kayıtlı olmak,

Aşağıda İŞKUR tarafından yayınlanan 3 Danışma Görevlisi, 31 Danışma Memuru, 76 büro işçisi ve 470 büro memuru arayan özel kurumların iş ilanları bulunmaktadır. Başvuruda bulunmak ve başvuru şartlarını öğrenmek için belirtilen linki tıklamanız yeterlidir.

BAŞVURU ŞEKLİ

Başvurular en yakın İŞKUR İl/ilçe şube müdürlüklerinden şahsen giderek ya da aşağıda verilen linkler üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Bunun için İŞKUR’a kayıtlı olmuş olmanız yeterlidir. Eğer İŞKUR’a kaydınız varsa, aşağıda belirtilen linkleri (meslek isimleri ile belirtilmiş alanlar) tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra hemen iş kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Büro İşçisi

Büro Memuru (Genel)

Danışma Memuru

Danışma Görevlisi-Otel

PEKİ İŞKUR'A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

KAYIT KOŞULLARI

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

ÖNCELİKLİ GÖNDERME HAKKINA SAHİP OLANLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

KAYITLARIN GEÇERLİLİK SÜRESİ VE İŞLEMDEN KALDIRILMASI

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir. Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.

Yorumlar (5)
Ömür 3 ay önce
İş ariyorum basvuru konusunda yardımcı olabilirmisiz
Hale 3 ay önce
Hem personel alincakmis dio hemdr basvuru form die bisey yok dalgami geciyorlar madem bole bisey var Adam akilli form koyun da basvuru yapalim belki hayal ederiz bizi alacaklarmi die
Ali 3 ay önce
Size zerre kadar inancım kalmadı
Suphi akdoğan 3 ay önce
Selam aleykun arkadaşlar giriş yapamiyorum bi yardimci olursaniz
murat 3 ay önce
İş ariyoruz herkurum kendi adamlarınıalıyor hiç engellimemur lissememurüniverstememur atamalarıyapılmıyor