İŞKUR en az lise mezunu yüksek maaşlı 761 güvenlik görevlisi ve danışman alımı yapıyor! Peki güvenlik alımı başvuru şartları nelerdir?

İŞKUR tarafından 19 Temmuz itibari ile özel sektör kuruluşlarında görevlendirilmek üzere toplamda 761 kimlikli güvenlik görevlisi ve güvenlik danışmanı personeli alımı yapmaktadır. Türkiye’nin birçok ili için güvenlik personeli alım ilanı yayınlayan İŞKUR, başvuruların devam ettiğini ve 30 Temmuz 2019 tarihine kadar süreceğini bildirdi. Güvenlik görevlisi ve güvenlik danışmanı olarak başvuruda bulunacak adayların her bir iş ilanda farklı olmak üzere en az ortaöğretim (lise ve dengi okullar) mezunu ve önlisans mezunu olma şartı aramaktadır. Başvurular İŞKUR’un il/ilçe şube müdürlüklerinden veya şubeler gitmeden direk olarak resmi web sayfası üzerinden elektronik ortamda anında e-devlet şifreniz ile kayıt yaptırabilirsiniz.

İŞKUR İş İlanları 19.07.2019, 08:39
İŞKUR en az lise mezunu yüksek maaşlı 761 güvenlik görevlisi ve danışman alımı yapıyor! Peki güvenlik alımı başvuru şartları nelerdir?

İŞKUR’da 19 Temmuz 2019 itibari ile açık iş ilanları kategorisinde yayınlanan güvenlik personeli alım ilanlarına göre, Türkiye’nin birçok ilinde özel sektörde görevlendirilmek üzere güvenlik görevlisi ve güvenlik danışmanı alımı yapılmaktadır.

İŞKUR’da şu anda güvenlik personeli alımı yapan 114 özel sektöre ait iş ilanı bulunmaktadır. Her bir iş ilanında alınacak personel sayısı ve başvuru şartları farklıdır. Genel başvuru şartlarına göre güvenlik görevlisi ve danışmanı olarak başvuruda bulunacak adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Aşağıda, İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinde yayınlanan güvenlik personeli alımları ile ilgili iş ilanlarına ait link bulunmaktadır. Belirtilen linki kullanarak Türkiye genelinde hangi illerde alım yapıldığını görebilir ve İŞKUR şubelerine gitmeden  anında e-devlet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuruda bulunmak lütfen burayı tıklayınız>>> https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=3048

GENEL ŞARTLAR

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak.

18 yaşını doldurmuş olmak.

Adli Sicil Kaydı bulunmamak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut özrü veya bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Yorumlar (3)
Aysenur 1 ay önce
ya neden diyarbakirda dogru durust bayan alimi yok guvenlik konusunda
wwwwwwwwww 4 hafta önce
wwwwwwwwww