İŞKUR Haziran ayı İş ilanları! İŞKUR tarafından 670 Büro personeli alımı yapılacaktır!

İKUR tarafından 2019 yılı Haziran ayı için yeni iş ilanları yayınlandı. Yayınlanan büro personeli iş ilanları kapsamında 42 Büro İşçisi, 1 Büro Makineleri Teknik Servis Teknisyeni, 6 Büro memuru Dış Ticaret, 547 Genel Büro Memuru, 13 İdari İşler Büro Memuru ve 61 Büro Yönetimi ve Sekreterlik/Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanı olmak üzere toplamda 670 personel alımı yapılacağı bildirildi. Personel alımı başvuru şartları arasında, her bir iş ilanı içeriğinde farklılık göstermekle birlikte en az ilköğretim mezunu olma şartı bulunmaktadır. İş başvuruları İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinden veya size en yakın İŞKUR il / ilçe şube müdürlüklerinden yapılmaktadır. Peki Büro personeli iş başvuruları nasıl yapılır? İŞKUR’a kayıt nasıl yapılır?... Tüm ayrıntılar bu haberin içeriğinde yer almaktadır…

İŞKUR İş İlanları 09.06.2019, 15:04
İŞKUR Haziran ayı İş ilanları! İŞKUR tarafından 670 Büro personeli alımı yapılacaktır!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından haziran ayına özel yeni iş ilanları yayınlandı. Geçtiğimiz aylarda, İŞKUR’un açık iş ilanları kategorisinde 60 binin üzerinde ilan bulunurken, Haziran ayı içerinde bu rakam 40 binin altına düşmüş durumda. Güncel tarih olarak şu anda 38.813 açık iş ilanı bulunuyor. Hemen hemen yarı yarıya düşen iş ilanları arasında geçtiğimiz aylarda bin 800 civarında büro personeli alımı yapılmakta iken bu ay toplamda 670 adete düşmüş durumda. Bu ilanlar içerisinde engelli ve eski hükümlü personel alımı yapan iş ilanları da bulunmaktadır?

İŞKUR’da açık iş ilanları kategorisinde şu anda 42 Büro İşçisi, 1 Büro Makineleri Teknik Servis Teknisyeni, 6 Büro memuru Dış Ticaret, 547 Genel Büro Memuru, 13 İdari İşler Büro Memuru ve 61 Büro Yönetimi ve Sekreterlik/Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanı olmak üzere toplamda 670 personel alımına yönelik ilan bulunmakta. Başvuruları devam eden bu iş ilanları ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru sayfasına ulaşarak kayıt yaptırmak için, aşağıda linkler bulunmaktadır.

Büro personeli alımları Türkiye geneli olup, başvuru şartları arasında, her bir ilan içeriğinde farklılık göstermekle birlikte adaylardan en az ilköğretim mezunu olmaları istenmektedir. Ayrıca bazı iş ilanlarında en az 1 yıl deneyim/tecrübe istenirken, bazı ilan başvuru şartlarında adaylardan en az ön lisans mezunu, deneyimli bilgisayar kullanıcı olmaları ve büro ekipmanları kullanmaları gibi özel şartlar istenmektedir.

İŞKUR tarafından yayınlanan ve başvuruları devam eden büro personeli alımına ilişkin iş ilanları aşağıda verilmiştir. İlgili iş ilanına başvuru yapmak için linkin üzerine tıklamanız yeterlidir. Peki İŞKUR ilanlarına nasıl başvuru yapılır. İŞKUR’a engelli ve eski hükümlü kayıtları nasıl yapılır?.. İşte cevabı..

1 – 42 Büro İşçisi Alımı İçin BURAYI TIKLAYINIZ

2 – 1 Büro Makineleri Teknik Servis Teknisyeni Alımı İçin BURAYI TIKLAYINIZ

3 – 6 Büro memuru Dış Ticaret Alımı İçin BURAYI TIKLAYINIZ

4 – 547 Genel Büro Memuru Alımı İçin BURAYI TIKLAYINIZ

5 – 13 İdari İşler Büro Memuru Alımı İçin BURAYI TIKLAYINIZ

6 – 61 Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı Alımı İçin BURAYI TIKLAYINIZ
 

iş İlanlarına Nasıl Ulaşılır?

Çok sayıda kadronun yer aldığı ilanlar İŞKUR üzerinden ilan ediliyor. İş arayan durumunuzun aktif olması halinde internet üzerinden ya da bizzat danışmanınız eşliğinde boş olan kadroları inceleyebilirsiniz. https://esube.iskur.gov.tr/ bağlantısı üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra iş ara bölümüne büro memuru, diğer büro personeli anahtar kelimelerini yazarak arama yapabilirsiniz.

İŞKUR’un sunduğu hizmetlerden yararlanabilmeniz için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir.

Kayıt

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

Kayıt Koşulları

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

Engelli Kaydı

Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım veya rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerin, engel durumuna göre tüm vücut fonksiyon kayıplarının en az %40'ından yoksun olduklarını, 30.03.2013 tarih ve 28603 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Engellilik Ölçütü, Sınıflandırılması ve Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelikle belirlenen yetkili sağlık kuruluşlarının birinden alacakları engelli sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri gerekmektedir.

İnternet üzerinden engelli olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin sağlık kurulu raporunu İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan engelliler normal statüde işlem görecektir. Raporlarında herhangi bir işte çalışamaz bilgisi olanların engelli kaydı alınmayacaktır. Süreli raporlarda da rapor tarihi dikkate alınarak engellilik derecesinin kalktığı tarihten itibaren iş arayan kaydı sistem tarafından otomatik olarak normale dönüştürülecek, engelliliğinin devam ettiğine dair yeni bir rapor getirilmesi halinde engelli kaydı bu rapor doğrultusunda güncellenecektir.

Eski Hükümlü Kaydı

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenler, eski hükümlü sayılacak olup ilgili mevzuat hükümlerinden yararlanacaktır. İnternet üzerinden eski hükümlü olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan eski hükümlüler normal statüde işlem görecektir.

Öncelikli Gönderme Hakkına Sahip Olanların Kayıt İşlemleri

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

Kayıtların Geçerlilik Süresi ve İşlemden Kaldırılması

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir. Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.

Ayrıca aramalarınızı yaşadığınız şehir bilgisini ekleyerek yapmanız daha doğru ve sağlıklı sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Aktif olarak iş arıyorsanız hemen İŞKUR e-şube üzerinden başvurunuzu yapınız. Bulunduğunuz il ve ilçede yer alan İŞKUR Müdürlükleri ile görüşerek de açık olan kadrolar hakkında bilgi sahibi olabilir ve başvuru yapabilirsiniz. İlan detaylarını görmek için muhakkak sisteme giriş, başvuru için ise iş arayan durumunun aktif olması gerektiğini gözden kaçırmayınız.

Yorumlar (5)
rizeli 6 ay önce
ne olur iş istiyom iki kizim universite mezunu ve gazi cocuklaridir bunu okuyanlar cevap versin okadar zorlukla okul okutuk ama malesef cocuklarim boş
MUS TAFA ALTUN 6 ay önce
BEN ESKİHİR DEN MUSTAFA iki yılık lise Eskişehir DEN memur alımI var mı engelliler için
MUS TAFA ALTUN 6 ay önce
BEN ESKİHİR DEN MUSTAFA iki yılık lise Eskişehir DEN memur alımI var mı engelliler için
MUS TAFA ALTUN 6 ay önce
BEN ESKİHİR DEN MUSTAFA iki yılık lise Eskişehir DEN memur alımI var mı engelliler için
Ferhat atsız 6 ay önce
Bekli yorum