İŞKUR internet sayfası çöktü mü? İŞKUR iş ilanları neden açılmıyor?

Türkiye İş Kurumu resmi web sayfası 14.09.2019 saat yaklaşık 18:15’den bu yana sistem hatası veriyor ve ana sayfasında yer alan hiçbir kategori bilgisine ulaşılamıyor. İş başvurusu yapmak için haber içeriklerinde verilen linklere tıklayarak başvuru sayfasına ulaşmaya çalışan binlerce kişi hata sorunu ile karşı karşıya geldi. İŞKUR’dan bu konuda herhangi bir açıklama gelmeyince, ‘’İŞKUR neden açılmıyor?’’ , ‘’İŞKUR sayfası çöktü mü’’ sorusu araştırılmaya başlandı! İşte detaylar.

İŞKUR İş İlanları 14.09.2019, 19:32 14.09.2019, 19:38
İŞKUR internet sayfası çöktü mü? İŞKUR iş ilanları neden açılmıyor?

İŞKUR, internet ana sayfasında kamu kurumları ve özel şirket kurumlarına ait iş ilanları bulunuyor ve iş arayan milyonlarca kişi, ümidini İŞKUR’da yayınlanan iş ilanlarında arıyor. Kendilerine uygun iş ilanları seçerek online başvuru yapmak isteyen adaylar e-devlet sistemi üzerinden iş başvuru kayıtlarını yaptırıyor.

Fakat bugün (14 Eylül 2019) saat 18:15’den itibaren İŞKUR’a kayıtlı milyonlarca kişi, açık iş ilanları ve diğer kategorilere giremiyor. Bunun yanı sıra, İŞKUR ilanlarını kendi web sayfaları üzerinden link paylaşan haber siteleri, belirttikleri linklerin açılmamasından kaynaklı sorunlar yaşıyor. İŞKUR müdürlüğünce, yaşanan sorun ile alakalı herhangi bir açıklama gelmeyince, iş arayan milyonlarca kişinin aklına ‘’İŞKUR resmi internet sayfası çöktü mü? Algısı oluşuyor ve insanlar İŞKUR iş ilanlarının neden açılmadığını merak ediyor.

Türkiye’nin tek resmi iş bulma kurumu olan İŞKUR’un, 8 milyondan fazla tanımsız işsiz sayısı olunan bir ülkede uzun süreli bir aksaklık yaşaması, bir taraftan tepkilere neden olurken, diğer taraftan, son başvuru süresine saatler hatta dakikalar kalan iş fırsatları kaçmış oluyor.

Kamupersoneli.net olarak İŞKUR Genel Müdürlüğünden; yaşanılan aksaklık ile ilgili aydınlatıcı bir açıklama yapılmasını, aksaklığın neyden kaynaklandığını belirtmelerini ayrıca yaşanılan her tür muhtemel aksaklıklara karşı nasıl bir tedbir alındığını, alınan tedbirlere rağmen neden uzun süreli bir aksaklığın yaşandığını ve de, madem bir aksaklık oldu peki neden hemen bir bilgilendirme yapılamadığının cevabının verilmesini talep ve arz ediyoruz…

Yorumlar (9)
İlyas Çelik 1 ay önce
İşkur kapatsın Typ Tzp olmuş durumda!...
+Ahmet 1 ay önce
Eskimolar siber saldırı yapmıştır. Paniğe gerek yok.
Berfo 1 ay önce
Ne zaman düzgündük?!
Berfo 1 ay önce
Ne zaman düzgündüki?!
Özhan 1 ay önce
Kendi açımdan bir işe yaramadığını rahatlıkla söyleye biliyorum.
enis kalender 1 ay önce
devletin neredeyse tüm web siteleri evlere şenlik.Bu çağda söyle ilkellik, sonrada araba yapacağız, uzaya çıkacağız vb...... yersen makarnaları.
Sansar 1 ay önce
Typ arasına aı koy bak nedeni açıktır
Sansar 1 ay önce
Typ arasına aı koy bak nedeni açıktır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın