İŞKUR İş İlanları 45 Bin Memur Personel İşçi Alımı Başvuru Şartları Nedir?

İŞKUR aracılığıyla özel sektör işletmeleri ve kamuya bağlı kuruluşlara memur personel alımları yapılmaya devam ediliyor.Peki İŞKUR İş İlanları 45 Bin Memur Personel İşçi Alımı Başvuru Şartları Nedir?

İŞKUR İş İlanları 45 Bin Memur Personel İşçi Alımı Başvuru Şartları Nedir?

İŞKUR üzerinden yayımlanan 45 bin memur personel alım ilanına başvurular alınmakta, adaylar ilgili pozisyonlarda işlere yerleştirilmektedirler... İŞKUR’un resmi sitesi yer alan en güncel ilanlara göre 45 bin personel alımı yapılmaktadır. İlanlara başvurular Türkiye’nin her yerinden yapılabilecek olup başvuru ekranında detayları yer almaktadır. Yayımlanan tüm ilanlara ulaşmak için iskur.gov.tr adresini ziyaret ediniz. Burada açık iş ilanları bölümüne ulaştıktan sonra, Ara butonuna basarak tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz.

Yayımlanan tüm ilanlara ulaşmak için iskur.gov.tr adresini ziyaret ediniz. Burada açık iş ilanları bölümüne ulaştıktan sonra, Ara butonuna basarak tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz. Eğer meslek bazlı ya da çalışılacak iş yerine göre arama yapmak istiyorsanız, arama bölümündeki kutucuklardan ilgili alanları seçtikten sonra tekrar ara butonuna basarak öelleştirilmiş filtreleme seçenekleriyle, aradığınız ilanlara ulaşabilirsiniz. Başvuruların yapılabilmesi için işkur üyeliğinizin olması gerekmektedir. İŞKUR üye girişi yaptıktan sonra, ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Üyeliği bulunmayan kişiler online olarak üye olabilecekleri gibi, İŞKUR il ve ilçe müdürlükleri üzerinden de başvurularını gerçekleştirebilirler.

EN ÇOK ALIM YAPILAN MESLEKLER;

İŞKUR üzerinden en çok alım yapılan mesleklerden bir tanesi, 6 Bin 734 ile beden işçisi kadrosunda olacak. Satış danışmanı olarak 1949 kişi istihdam edilecek. Servis görevlisi kadrosunda 1.634 kişinin firmalar tarafından alım yapılacağı belirtildi. Diğer alım yapılacak en çok açık iş sayılı bulunan kadrolarda makineci, temizlik görevlisi, turizm ve otelcilik elemanı, çağrı merkezi temsilcisi reyon görevlisi kadrolarında işçi, memur ve personel alımları yapılacak. Ayrıca adayların büro memuru olarak; ön muhasebe personeli, ambar memuru, büro görevlisi kadrolarında alımlar yapılacak. Silahlı ya da silahsız güvenlik görevlisi kimlik kartı bulunanlar içinde güvenlikçi alımları devam ediyor.

Başvurular İŞKUR E-şube üzerinden, İŞKUR il ve ilçelerde hizmet birimlerinden şahsen olarak yapılabilecektir. Alımlarda yaş olarak en az 18 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir. İlanlarda özel ve genel şartları taşımak ve başvurularda istenilen sertifikalara sahip olmak, tecrübe şartlarına sahip olmak istendiğinde sunabilmek gerekmektedir.

İŞKUR’DAN 45 BİN PERSONEL ALIMI

İŞKUR’un resmi sitesi yer alan en güncel ilanlara göre 45 bin personel alımı yapılmaktadır. İlanlara başvurular Türkiye’nin her yerinden yapılabilecek olup başvuru ekranında detayları yer almaktadır. Bu ilanların arasında en çok rağbet gören meslek grupları şu şekildedir:

- Beden İşçisi (Genel)

- Temizlik Görevlisi

- Garson (Servis Elemanı)

- Turizm Ve Otelcilik Elemanı

- Mutfak Görevlisi

- Çaycı

- Büro İşçisi

- Muhasebeci

- Satış Danışmanı

- Makineci

- Güvenlik Görevlisi

- Reyon Görevlisi

- Kasiyer

- Konfeksiyon İşçisi

- Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi

- Büro Memuru

- Aşçı Yardımcısı

- Ön Muhasebeci

- Aşçı

- Bulaşıkçı (Stevard)

- Şoför-Yük Taşıma

- Ambar/Depo Görevlisi

- Kurye

- Perakende Satış Elemanı (Gıda)

- Sekreter

- Elektrik Teknisyeni

- Sevkiyat Görevlisi

- Depo Sevkiyat Sorumlusu

- Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı)

- Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Elemanı

- Depo İşçisi (Elleçleme)

- Ortacı/Ayakçı (Tekstil)

- Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı

- Kesimci (Konfeksiyon)

- Müşteri Temsilcisi

- Hemşire

İŞKUR’A NASIL KAYIT OLUNUR?

İŞKUR kayıt olmayı anlatmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı satır başları bulunmaktadır.

İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır.

Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez.

Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir.

Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir.

İŞKUR’a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek. İkisi içinde üye olma bağlantıları aşağıdadır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aylin
Aylin - 2 ay Önce

Güvenlik görevlisi olmak istiyorum nereden basvurabilirim ama henüz kursa yazilmadim

Gürkan şancı
Gürkan şancı - 2 ay Önce

Depo sorumlusu olnak istiyorum