İŞKUR Kamu Grubu Alım İlanları! En Az 60 KPSS İle Memur Alımı Yapılıyor

İŞKUR aracılığıyla memur alımı yapacağını ilan eden kamu kurumlarının yayımladıkları ilanlar. 4 farklı kamu grubu tarafından yayımlanan ve başvuru süreci devam eden memur alım ilanlarında 60 ve 70 KPSS puan şartları ile memur alımları yapılacağı ilan edildi. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği memur alım ilanlarında çok sayıda pozisyonda personel alımı yapılıyor.

İŞKUR İş İlanları 05.11.2018, 23:31
İŞKUR Kamu Grubu Alım İlanları! En Az 60 KPSS İle Memur Alımı Yapılıyor

Bazı kamu kurumları memur alım ilanlarını, Türkiye İş Kurumu'nun Kamu Grubu Personel alım ilanları sayfasından yayımladığı ilanlar ile adaylara duyuruyor. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza İŞKUR üzerinden memur alımı için alım ilanı yayımlamış kamu kurumlarına dair ilanları aktarıyoruz. 

İŞKUR ÜZERİNDEN YAYIMLANAN MEMUR ALIM İLANLARI

İŞKUR aracılığıyla memur alımı yapacağını ilan eden 4 farklı kamu kurumu bulunuyor. Bu kurumlar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında hem kadrolu hemde sözleşmeli statüde memur alımları yapılacağı ilan edildi. 

Bu kapsamda kamu personeli alımı için ilan yayımlayan kurumlar arasında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, İstanbul Fatih Belediyesi, Kamu Denetçiliği Kurumu ve Türk Standartları Enstitüsü yer alıyor. 

İlanlara göre BTK yayımladığı ilanında 70 KPSS puan şartıyla Bilişim Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Fatih Belediyesi Zabıta Memuru alımı yapacağını ilan ederken Kamu Denetçiliği Kurumu Uzman Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. TSE ile 60 KPSS puan şartıyla Güvenlik Görevlisi alımı yapacağını duyurdu. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Dört farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların, Devlet Memurları Kanunu'nda belirtilen tüm koşullara haiz olması gerekiyor. Adaylardan talep edilen bu koşulları sizlerle paylaşıyoruz. 

Memur alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar Türk Vatandaşı olmalı, kurumlar tarafından belirlenen yaş şatlarını taşımalı, yine kurumlar tarafından belirlenen eğitim öğrenim şartlarını taşımalı, ilanlara başvuruda bulunacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. erkek adaylar için askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor, kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

İLAN METİNLERİ

Söz konusu alım ilanlarına dair diğer detayları görüntülemek isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantılar aracılığıyla ilanlara ulaşabilirler. 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul Fatih Belediyesi memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamu Denetçiliği Kurumu memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Türk Standartları Enstitüsü memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)