23 Eylül 2019 Pazartesi 14:03
İŞKUR kamuya en az ilköğretim ve lise mezunu güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı yapacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kamu kurum ve kuruluşlarının personel istihdamına aracılık etmeye devam ediyor. İŞKUR, bugünden başlamak üzere kamu kurumlarından olan İzmir Demokrasi Üniversitesi’ne güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı yapılacağını duyurdu. Başvuruda bulunmak isteyen adayların en yakın İŞKUR şubelerine şahsen giderek veya haber ilanında belirtilen linkler üzerinden online başvuru yapmaları gerektiği belirtildi.

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan resmi açıklama şöyle;

Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere Sürekli İşçi Alım İlanı

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1. Türk vatandaşı olmak,

2. 18 yaşını tamamlamış olmak,

3. İlan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak,

4. Türk Ceza Kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

5. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

6. Yaptırılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,

7. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış, muaf veya erteletmiş olmak)

8. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

9. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında red edilecektir.

10. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik madde 16'ya göre ''Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirlenir. Ancak temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri için yapılacak alımlarda sadece sözlü yöntem kullanılarak sınav yapılır.'' denildiğinden sözlü sınav sonucunda başarılı olmak,

11. Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

KURA İŞLEMLERİ

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı liste esas alınmak suretiyle açık iş ilanı sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

Noter kurasına katılacak olanlar ile sözlü sınavına katılmaya hak kazanan asıl ve yedek adayların isim listesi İzmir Demokrasi Üniversitesi internet adresinde (http://idu.edu.tr) kısmında yayınlanacaktır. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

SÖZLÜ SINAV İŞLEMLERİ

Kura çekimi sonucunda belirlenen 4 (Dört) katı kadar asıl aday sözlü sınavına tabi tutulacaktır. Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; teslim edecekleri belgeler, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri İzmir Demokrasi Üniversitesi internet adresinden (www.idu.edu.tr) ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ

Göreve başlamaya hak kazanan adaylar Atamaya Yetkili Amirin Olur işlemleri sonucunda belirtilecek tarihte göreve başlayacaktır. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz sayılacaktır. İşe başlamayanlar ile 60 gün içerisinde işten ayrılanların yerine, yedek listenin ilk sırasından başlayarak yerleştirme yapılır.

GERÇEĞE AYKIRI BEYAN

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ İÇİN ARANAN ÖZELLİKLER

1.5188 sayılı Kanun gereği özel güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış en az 5 yıllık "Özel Güvenlik Kimlik Kartına" sahip ve silahsız olmak.

2. 35 yaşını doldurmamış olmak.

3. 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait, görevi yapmasına engel olacak herhangi bir sağlık nedeni bulunmamak.

Güvenlik Görevlisi Alımı İçin

En az 5 yıl deneyimli,

Ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunu

Erkek adaylar için; 18-35 (27/09/2001-23/09/1984)

Kadın adaylar için; 18-35 (27/09/2001-23/09/1984)

Kurya yeri; İzmir Demokrasi Üniversitesi Konferans Salonu

Kura Tarihi 04/10/2019 10:00 ile 11:00 saatleri arasında

Çalışma Adresi Bilgisi; İzmir Demokrasi Üniversitesi Hizmet Binaları

Toplam Açık İş Sayısı 8 (Sekiz)

Çalışma Şekli; Daimi / Tam zamanlı

TEMİZLİK GÖREVLİSİ İÇİN ARANAN ÖZELLİKLER

1- 35 yaşını doldurmamış olmak.

2- Temizlik ve destek hizmetleri görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık nedeni bulunmaması gerekmektedir.

İlköğretim (ortaokul ve dengi) mezunu olmak,

Erkek adaylar için; 18-35 (27/09/2001-23/09/1984)

Kadın adaylar için; 18-35 (27/09/2001-23/09/1984)

Toplam Açık İş Sayısı; 4 (Dört)

Çalışma Şekli; Daimi / Tam zamanlı

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ayla Günaydın. 2019-09-23 22:29:36

AYLA HEMŞİRE SAYIN REİSİM MHP TEŞKİLATIMIZIN SUNMUŞ OLDUĞU TOPLAM İNFAZDAN BEŞYIL DÜŞÜRÜNÜZ BU YASA ÇIKMAZSA AKPARTİ HÜKÜMETİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE FETİ YILDIZ BEY MADDESİ UYGUNDUR TÜRKİYEMİZDE HAPİS CEZALARI ÇOK YÜKSEKTİR CEZAEVLERİ AĞZINA KADAR DOLMUŞ TAŞMIŞ MİLLET PERİŞAN REZİL İSYANLAR ÖLÜM ORUÇLARI BAŞLAMADAN ÖNCE ACİL OLARAK FETİ YILDIZ BEY MADDESİ ETKİLİ BİR ŞEKİLDE DEVREYE GİRMESİNİ ARZ VE TALEP EDİYORUZ

Avatar
Zehra 2019-09-23 20:39:09

Ben. Sigortalı. Asgari ücretli. İş. Arıyorum

Avatar
Köy muhtarı Mehmet Ali Gaffar 2019-09-23 22:05:16

MHP genel Teşkilatımızın Sunmuş olduğu şartlı CEZA İNDİRİMİ BEKLİYORUZ şayet bu beş yıl İndirim çıkmaz ise asla Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Akparti,ye oy vermeyeceğiz YANİ TOPLAM CEZADAN 5 YIL Düşerse ancak OZAMAN oy var YOKSA oy Yoktur

Avatar
İNFAZ KORUMA MEMURU METİN AKYAZI 2019-09-23 22:06:10

MHP TEŞKİLATIMIZIN SUNMUŞ OLDUĞU TOPLAM İNFAZDAN BEŞYIL DÜŞÜRME MADDESİ ÇIKMASINI SABIRSIZLIKLA SEVİNÇ İLE BEKLİYORUZ İNŞALLAH RAFTA KALMAZ BU YASA ÇIKMAZSA AKPARTİ HÜKÜMETİNE OY VERMEYİZ

Avatar
İSTESOB BİRLİK BAŞKANI FAİK YILMAZ 2019-09-23 22:17:29

ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI İSTANBUL BİRLİK İSTESOB BAŞKANI. FAİK YILMAZ SAYIN ADALET BAKANIM ABDUL'HAMİT'GÜL BEY ÖNCELİKLE ÇALIŞMA HAYATINIZDA ÇALIŞMALARINIZIN BAŞARISINI YÜCE ALLAH'DAN DİLERİM EFENDİM TÜRKİYE'DE FETÖCÜ HÂKİMLER YÜZÜNDEN YARGIYA GÜVEN KALMAMIŞTIR CEZAEVLERİ AĞZINA KADAR DOLMUŞ TAŞMIŞ MİLLET PERİŞAN REZİL OLMUŞLAR BİNLERCE SUÇSUZ VATANDAŞLARIMIZ HAPİSTE YATMAKTADIR CEZAEVLERİ AĞZINA KADAR FETÖCÜ MAHKUMLAR İLE DOLUDUR HALEN,DE DEVAM EDİYOR DİKKATİNİZE BENİM OĞLUM ŞUAN SAÇMA SAPAN BİR KARARDAN HAPİS YATMAKTADIR 2023, TARİHİNDE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE AKPARTİ HÜKÜMETİ OLARAK KAZANMAK İSTİYORSANIZ ÖNCE BU MİLLETİN GÖNLÜNÜ KAZANIN TOPLAM CEZADAN 5 YIL DÜŞÜRÜN BASİT SUÇLARA ÖRNEK TEHDİT YAĞMAYA TEŞEBBÜS SAHTE KİMLİK ADLİ PARA CEZALARINA GENEL AF VERİNİZ BUNLAR BASİT SUÇLAR DİĞER SUÇLARA İSE FETİ YILDIZ BEY MADDESİ OLAN ŞARTLI CEZA İNDİRİMİ BEŞYIL TOPLAM İNFAZDAN DÜŞSÜN ŞAYET BU YASA ÇIKMAZSA AKPARTİ HÜKÜMETİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE 2023, TARİHİNDE KAYBEDER KAZANMAK İSTİYORSANIZ TEK ÇÖZÜM FETİ YILDIZ BEY MADDESİ ACİ OLARAK TBMM GENEL KURULUNDAN ONAYLANMASIN BİZLER GERÇEKLERİ KONUŞURUZ SAYGILARIMIZLA

Avatar
TAKSİCİ YILMAZ AKDEMİR KÜTAHYA 2019-09-23 22:19:33

Sayın cumhurbaşkanımız Bizler Hiç kimse Enayi DEĞİLİZ ALLAH RIZASI İÇİN Bu AF MÜJDESİ olan Şartlı ceza indirimi MHP TEŞKİLATIMIZIN beş yıl İndirim Veriniz bu yasa çıkmazsa Akparti'ye OY VERMEYİZ BUKADAR BASİT...

Avatar
ANKARA DİŞ HEKİMİ MUSTAFA KOÇAR 2019-09-23 22:21:35

SAYIN ADALET BAKANIM ABDUL'HAMİT'GÜL BEY BİZLER KADER MAHKUMLARI AİLELERİ OLARAK TBMM GENEL KURULUNDAN GARİBANLARA TÜM KADER MAHKUMLARI'NA YÖNELİK FETİ YILDIZ BEY MADDESİ ÇIKMASINI İSTİYORURUZ ÇIKMAZSA BİZDE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE AKPARTİ HÜKÜMETİNE OY VERMEYİZ AÇIK KONUŞUYORUM

Avatar
DOKTOR METİN GÜZELBAĞLAR 2019-09-23 22:23:44

MHP teşkilatımızın sunmuş olduğu Toplam cezadan 5 Yıl Düşürünüz Basit Suçlara Adli para cezalarına ilişkin Genel AF BEKLİYORUZ VEYA FETİ YILDIZ BEY MADDESİ ÇIKMASINI SABIRSIZLIKLA SEVİNÇ İLE BEKLİYORUZ İNŞALLAH RAFTA KALMAZ Bu YASA ÇIKMAZSA BİZDE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE AKPARTİ HÜKÜMETİNE OY VERMEYİZ OLAY BUDUR İŞTE...