İŞKUR, KPSS şartsız 665 büro memuru alımı yapacak! En az ilköğretim, lise ve önlisans mezunu adaylar başvuru yapabilirler!

İŞKUR, tam 665 büro memuru alımı yapıyor. İŞKUR’un açık iş ilanları kısmında yayınlanan ilanlara göre, 78 Büro İşçisi, 4 Büro Makineleri Teknik Servis Teknisyeni, 1 Büro Memuru (Dış Ticaret), 489 Büro Memuru (Genel), 5 Büro Memuru (İdari İşler), 2 Büro Yönetimi Elemanı, 86 Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı olmak üzere toplamda 665 personel alımı yapılacaktır. Başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olup, online başvuru yapmanız için her bir branşa ayrı bir başvuru linki verilmiştir. Peki büro memuru alımı için istenilen şartlar nelerdir? İşte ayrıntılar…

İŞKUR İş İlanları 04.09.2019, 17:24
İŞKUR, KPSS şartsız 665 büro memuru alımı yapacak! En az ilköğretim, lise ve önlisans mezunu adaylar başvuru yapabilirler!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bugün yayınladığı alım ilanlarına göre, ofis içi çalışacak 665 büro memuru alımı yapılacak. Başvuruda bulunmak isteyen adayların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekmektedir. Bazı ilanlarda, mesleki yeterlilik şartları sunulmaktadır. Office programlarını, bilgisayar oem bilgisi, ofis içi kullanılan sarf malzemelerin kullanımı gibi. Ayrıca bazı büro memuru alım ilanlarında yabancı dil şartı istenmektedir.

Genel başvuru ilanları arasında, her bir ilan içeriğinde farklı olmak üzere; İlana başvuru yapacak adayların, talep edilen bazı şartlara haiz olmaları gerekiyor. İşte detaylar:

BAŞVURU ŞARTLARI

1 - İletişim becerisi yüksek,

2 - Aktif Dinamik

3 - Tercihen genç emekli (50 yaşını geçmemiş)

4 - Disiplinli bir yapıda bulunanlar, gibi şartlar bulunmaktadır.

5 - En az İlköğretim, lise ve önlisans mezunu olmak (her ilanda eğitim şartı farklıdır)

6 - T.C vatandaşı olmak,

7 - Yüz kızartıcı suçu ve 6 ayı geçen adli cezası bulunmamak (hükümlü alımı yapılan ilanlar hariç)

8 - İşini engelleyebilecek her hangi bir sağlık sorunu bulunmamak,

9 - İŞKUR’a kayıtlı olmak,

BAŞVURU ŞEKLİ

Başvurular en yakın İŞKUR İl/ilçe şube müdürlüklerinden şahsen ya da aşağıda verilen linkler üzerinden online olarak yapılabilmektedir.

Çalışma Şartları: Tam zamanlı (bazı ilanlarda vardiyalı olarak belirtilmiştir)

Büro İşçisi 78
Büro Makineleri Teknik Servis Teknisyeni 4
Büro Memuru (Dış Ticaret) 1
Büro Memuru (Genel) 489
Büro Memuru (İdari İşler) 5
Büro Yönetimi Elemanı 2
Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı 86

PEKİ İŞKUR'A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

KAYIT KOŞULLARI

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

ÖNCELİKLİ GÖNDERME HAKKINA SAHİP OLANLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

KAYITLARIN GEÇERLİLİK SÜRESİ VE İŞLEMDEN KALDIRILMASI

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir. Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.

Yorumlar (0)