19 Ekim 2019 Cumartesi 15:14
İŞKUR KPSS Şartsız en az ilkokul mezunu 744 personel alım ilanı yayınlandı! Başvuru şartları açıklandı

Türkiye’de her gün binlerce kişi işsizler ordusuna katılıyor. İşsizliğin hat safhaya vardığı bugünlerde Türkiye İş Kurumu tarafından yeni işçi ve personel alım ilanları yayınlandı. Yayınlanan ilanlara başvuru yapacak olan adaylar arasında şartları yerine getirenler iş görüşmelerine çağrılacak.

İŞKUR tarafından yayınlanan 744 personel alım ilanın 431’i aşçı ilanı iken 313 tanesi de aşçı yardımcısı olduğu açıklandı. Yayınlanan ilanlarda başvuru şartlarının neler olduğu da aktarıldı.

İŞKUR İŞÇİ ALIM İLANI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

İŞKUR tarafından yayınlanan işçi alım ilanında aranan genel şartlar şöyle:

-Türk vatandaşı olmak,

-İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,

-Kamu haklarından mahrum olmamak,

-Affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı suç işlememiş olmak,

-Herhangi bir kurumdan emekli olmamak veya emekli olmaya hak kazanmamış olmak.

AŞÇI İŞÇİ ALIM İLANI BAŞVURU ŞARTLARI:

Aşçılar için açılan işçi alım ilanında ise başvuru şartlarında şunlar sıralandı:

- En az ilkokul mezunu,

- 25-45 yaş aralığında

- 3 vardiyalı çalışacak tecrübeli aşçı olmak.

İŞKUR AŞÇI İŞÇİ ALIM İLANI BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR AŞÇI YARDIMCISI İŞÇİ ALIM İLANI BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KAMU KURUMLARI DA AŞÇI ALIM İLANI YAYINLADI

Özel firmaların yanı sıra kamuda da istihdam edilmek üzere açılan işçi alım ilanında 60 KPSS puanı alan aşçı arandığı açıklandı. Kastamonu’da bulunan Şerife Bacı Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından yayınlanan aşçı alım ilanında genel şartları şu şekilde:

1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.

4) EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

6) KPSS/EKPSS’ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.

10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.

13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

14- Aşçı olarak başvuracak adaylardan adli sicil kaydı belgesi,  ustalık belgesi, maaş olarak asgari ücret verilecek olup ve en az 5 yıl mesleki deneyimin olması aranmaktadır. Adayların askerliğini yapmış ya da muaf olması gerekmekte olup personelin çalışma saatleri idarece vardiya esasına göre belirlenmektedir. Personel ihtiyacı halinde ilanı veren kurumun diğer birim ve şubelerinde de görevlendirilecektir. İstenilen belgeler 24.10.2019-30.10.2019 tarihleri arasında Şerife Bacı Öğretmenevine saat 17:00'ye kadar teslim edilmelidir. Eksik evrak getiren adaylar kuraya alınmayacaktır.  01.11.2019 tarihinde saat 10:00'da Şerifebacı Öğretmenevi ve A.S.O. müdürlüğünde kura düzenlenecektir.

ŞERİFEBBACI AŞÇI ALIM İLANI BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 28.12.2019 13:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.