27 Eylül 2019 Cuma 11:38
İŞKUR Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne en az ilköğretim mezunu temizlik personeli alımı yapacak!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü tarafından İŞKUR’un kamu iş ilanları kategorisinde yeni bir iş ilanı yayınlandı. İlana göre Sağlık Bilimleri Üniversitesi kendi bünyesinde daimi olarak görevlendirmek üzere, İŞKUR üzerinden toplamda 8 bay/bayan temizlik personeli alımı yapılacak.

Başvuru yapmak isteyen adayların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekmektedir.

İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Verilen bu ilan için en yakın İŞKUR şubelerine şahsen giderek iş kaydınızı yaptırabilir veya İŞKUR şubelerine gitmeden, ilan altında verilen linki tıklayarak, e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra başvuru ekranından online başvuru kaydınızı oluşturabilirsiniz.

ÖZEL HUSUSLAR:

1. İlan edilen kadrolara yapılacak sözlü sınavda başarı göstererek atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 Sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu üzerinden kura usulü ile “sürekli işçi” alınacaktır.

2. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

3.Kura usulüne tabi taleplerden; temizlik personeline ilişkin başvuru listesi, Türkiye İş Kurumu tarafından Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü'ne gönderilmesine müteakip sınava alınacak asil ve yedek listeler belirlenecektir. Sınava alınacak asil adayların listesi; Türkiye İş Kurumu'nun gönderdiği ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle boş kadronun 4 (dört) katı noter huzurunda kura ile belirlenecek olup Temizlik Personeli için 4 (dört) katı sayıda asil/yedek adayın isimlerini kapsayan liste oluşturulacaktır. Belirlenen asil ve yedek aday listeleri Sağlık Bilimleri Üniversitesi web sayfasında (https://www.sbu.edu.tr) ilan edilecektir.

4.Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek olup adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sıralaması bu puan üzerinden tespit edilecektir. Puanların eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olana , mezuniyetlerinin de eşitliği halinde yaşı büyük olana öncelik verilecektir.

5.İlan edilen kadrolara iş başvurusunda bulunan adayların sınav yeri, sınav tarihi, sınav sonuçları, itiraz sonuçları, asil ve yedek aday listeleriyle diğer her türlü duyurular Sağlık Bilimleri Üniversitesi web sayfasında (https://www.sbu.edu.tr) ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

6.Adaylar, sınav sonuçlarının ilanından itibaren 3 (üç) iş günü içinde sınav sonuçlarına ilişkin itiraz dilekçelerini Sağlık Bilimleri Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Gülhane Personel Şube Müdürlüğü'ne yazılı olarak verebilecektir. İtiraz sonucu 2 (iki) iş günü içinde sonuçlandırarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi web sayfasında ilan edilecek ve ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

7.Başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle kadro sayısı kadar asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınavda başarılı olup da ataması yapılanlardan işe başlamayanlar ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak işe başlatılmayanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle atama yapılabilecektir.

8.Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

9.Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemi yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süreci içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

10.Sözlü sınavda başarı göstererek atamaya hak kazananlardan; doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanların, bu durumlarını belgelendirerek Sağlık Bilimleri Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Gülhane Personel Şube Müdürlüğü'ne başvurmaları halinde, diğer atama şartlarını taşımaları kaydı ile göreve başlamalarına engel durumun sona ermesine müteakip en geç 30 (otuz) gün içinde göreve başlamaları sağlanacaktır.

11.Başvuru yapan adayların başvuru sürecini Sağlık Bilimleri Üniversitesi web sayfasından (https://www.sbu.edu.tr) takip etmeleri önem arz etmektedir.

12.Sınav sonucuna göre görev yerleri Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından belirlenecektir.

SINAV BİLGİLERİ

Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından kura usulü ile belirlenerek sınava katılacak adayların isimleri Sağlık Bilimleri Üniversitesi web sayfasından (https://www.sbu.edu.tr) ilan edilecektir. Adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

Kura ve Sözlü Sınav Tarihi- Yeri

Kura 08.10.2019 tarihinde saat 09:00'da ve sözlü sınav ise 10.10.2019 tarihinde saat 09:00'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Külliyesi'nde yapılacaktır.

SINAV SONUÇLARININ İLANI

Sözlü sınav tarihinden itibaren 10 (on) gün içerisinde https://www.sbu.edu.tr sitesinde ilan edilecektir. Ayrıca yazılı bildirim tebligat yapılmayacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

En az ilköğretim mezunu olmak

18-40 yaş arasında olmak

NOT: Kazanan adaylar için; sağlık kurulu raporu ve ayrıca temizlik kimyasallarına alerjisi olmadığına dair belge istenecektir.

Online Başvuru İçin Burayı Tıklayınız

Son Güncelleme: 27.09.2019 11:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.