09 Ekim 2019 Çarşamba 13:27
İŞKUR tarafından Kamuya 09-14 Ekim arası KPSS’siz en az lise mezunu güvenlik ve temizlik personeli alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 09 Ekim 2019 tarihi itibar ile yeni kamu iş ilanı yayımladı. Yayınlanan resmi ilana göre Samsun Üniversitesi Rektörlüğü, İŞKUR aracılığı ile 14 Ekim 2019 tarihine kadar silahsız 2 güvenlik görevlisi ve 3 temizlik personeli olmak üzere toplamda 5 personel alımı yapacaktır. Bu ilan sadece en az lise mezunu adaylar başvuruda bulunabilecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ

En yakın İŞKUR il/ilçe şube müdürlüklerine şahsen giderek veya aşağıda belirtilen linkler üzerinden e-devlet şifrenizle online başvurunuzu anında yapabilirsiniz. Bunun için İŞKUR’a kayıtlı olmanız ve aşağıda belirtilen şartları taşımanız yeterlidir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1- Türk vatandaşı olmak.

2- 18 yaşını tamamlamış olmak.

3- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4- Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.

5- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

6- Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

7- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8- Her aday, Türkiye İş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

9- Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyurumuz ve ekinde yer alan tabloda meslek kollarına uygun olarak talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak.

10- Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

ÖZEL KOŞULLAR

Güvenlik Görevlisi Alımı İçin;

Güvenlik hizmetleri görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık nedeni bulunmaması gerekmektedir.

5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olması ve Valilik tarafından düzenlenen güncel özel güvenlik kimlik kartına sahip olması gerekmektedir

Temizlik Personeli Alımı İçin;

Temizlik ve destek hizmetleri görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık nedeni bulunmaması gerekmektedir.

KURA İŞLEMLERİ

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş ilanı sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen 4 (Dört) katı kadar asıl aday sözlü sınava tabi tutulacaktır.

SÖZLÜ SINAV İÇİN BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Belirlenen 4 (Dört) katı kadar asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır. Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Samsun Üniversitesi internet adresinden (samsun.edu.tr) ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

GERÇEĞE AYKIRI BEYAN

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

Güvenlik alımı başvurusu için burayı tıklayınız

Temizlik personeli alımı başvurusu için burayı tıklayınız

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.