İŞKUR üzerinden 23 ile büro memuru alınacak! En az ilköğretim mezunu adaylar başvuru yapabilecek!

İŞKUR üzerinden 23 ile büro memuru alınacak! En az ilköğretim mezunu adaylar başvuru yapabilecek!

Koronavirüs salgını yüzünden binlerce vatandaş işsiz kaldı pek çok iş yeri kapatıldı. İŞKUR'un yayınlamış olduğu ilana göre en az ilköğretim mezunu 91 büro memuru alımı yapılacak. Başvurular İŞKUR'un resmi sayfası üzerinden devam ediyor. Büro memuru alım ilanlarına ait başvuru linki ve adaylarda aranan şartlar içeriğimizde..

Başta Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirler olmak üzere pek çok ilde alım devam ediyor. Adayların başvurabilmesi için en az ilköğretim mezunu olması yeterli. Başvurularda KPSS şartı aranmamaktadır. Özel kurumların açmış olduğu ilanlara başvurabilmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

HANGİ İLLERDE ALIM VAR?

İŞKUR büro memuru olarak görev almak isteyen adaylar için açıklanan iller şu şekilde:

İstanbul, Ankara, Isparta, Konya, Tokat, Aksaray, Denizli, Burdur, Kütahya, Kırşehir, Edirne, Çanakkale, Hatay, Artvin, Mersin, İzmir, Kocaeli, Erzincan, Antalya, Yalova, Sakarya, Ordu, Mersin

İŞKUR BÜRO MEMURU ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR aracılığıyla büro memuru olarak görev almak isteyen adayların belirli şartları taşıması gerekiyor. Adaylardan aranan genel şartlar şu şekilde:

1 - Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3-18 Yaşından büyük olmak,

4-En az ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu olmak, (İlanlara göre değişkenlik gösterebilir)

5 - Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

6 - Askerlik durumu itibariyle; a) Askerlikle ilgisi bulunmamak, b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

7 - Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili engeli bulunmamak, nöbetli ya da gece çalışmasına engel sağlık probleminin olmaması.

8- Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonraları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak.

İŞKUR'A NASIL KAYIT YAPILIR?

İŞKUR bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların, ilk olarak İŞKUR'a kayıt olması gerekmektedir. Üye olmak zorunludur. Üye olan kişilerin kayıt esnasında doğru ve eksiksiz bilgi vermesi gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra, internet üzerinden çeşitli alanlardaki iş ilanlarını araştırabilir, iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvuru yapmak isteyen adayların İŞKUR'a üye olması ve kayıtlı işsiz olması gerekmektedir. Daha sonra aşağıda belirtilen linke tıklayarak, başvuru işlemi tamamlanabilmektedir. İŞKUR aracılığıyla toplam da 91 büro memuru alımı yapılacaktır.

İŞKUR büro memuru alım ilanları için TIKLAYIN

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.