İŞKUR  vasıflı vasıfsız 11 bin 316 daimi işçi ve temizlik personeli alımı online iş başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR vasıflı vasıfsız 11 bin 316 daimi işçi ve temizlik personeli alımı online iş başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR ağustos ayı içerisinde yayınlamış olduğu 46 bin 857 iş ilanları ile Türkiye geneli toplamda yaklaşık 62 bin personel alımı yapacak. Bu personel alımı içerisinde 9 bin 475 vasıflı ve vasıf daimi işçi alımı ve 1.841 temizlik personeli alımı yer almaktadır. Başvurular online olarak yapılmakta olup, her bir iş ilanında son başvuru tarihi farklı olmak üzere 23 Ağustos 2019 tarihine kadar devam etmektedir. Başvurular İŞKUR şubelere şahsen gidilerek te yapılabilmektedir. Peki hangi şehirlerde daimî işçi alım

Türkiye İş Kurumuna (İŞKUR) 16 Ağustos 2019 tarih itibari ile 11 bin 341 personel ve daimi işçi alımı yapacak. İŞKUR başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Balıkesir, Samsun, Adana, Antalya olmak üzere yaklaşık 60 ilde daimi işçi ve temizlik personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

İŞKUR’un resmi web sayfasında yer alan açık iş ilanlarına göre 9 bin 475 vasıflı ve vasıf daimi işçi alımı ve 1.841 temizlik personeli alımına ilişkin ilanlar bulunmaktadır.

Yayınlanan iş ilanları ile ilgili aşağıda link verilmiştir. Belirtilen link alanını tıklayarak İŞKUR’a yayınlanan iş ilanlarını görüntüleyebilir ve buradan A-Z sıralanmış meslek gruplarını ait ilanlara hemen online olarak kayıt yaptırabilirsiniz.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru şartları her bir ilan içeriğinde farklı olmak üzere;

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

İŞKUR’a kayıtlı olmak,

Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamu haklarından mahrum olmamak.

Güvenlik Soruşturması/Arşiv araştırması olumlu olmak.

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olması)

Atanacağı görevi devamlı olarak yapmasına engel herhangi bir sağlık engeli olmaması.

BAŞVURU ŞEKLİ

Başvuru yapmak istediğiniz ilan için en yakın İŞKUR il ilçe şube müdürlüklerine şahsen giderek veya aşağıda bulunan link alanını tıklayarak online olarak anında kayıt yaptırabilirsiniz.

Yayınlanan iş ilanları içerisinde eski hükümlü ve engelli personel alımı yapan kurumlarda vardır. Engelli veya eski hükümlü arayan özel kurumların ilanlarını filtreleyebilmek için İŞKUR’un ana sayfasından açık işler bölümüne girip, açılan sayfadan durumunu bildirir seçeneğini işaretlemeniz ve sonrasında ara butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu şekli ile Türkiye genelinde engelli veya eski hükümlü arayan özel ve kamu kurumlarının iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz (filtreleyebiliniz)

Daimi işçi alımı ilanlarını görüntülem için;

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=1440

Temizlik personeli alımı için yayınlanan iş ilanlarını görüntülemek için ;

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=4335

NOT: Online başvuruda bulunmak için öncelikle İŞKUR’a kayıtlı olmanız gerekmektedir. Peki İŞKUR’a kayıtlı nasıl olunur? İşte cevabı

İŞKUR’A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR’A KAYIT KOŞULLARI NELERDİR?

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

İlgili Haberler
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler