İŞKUR vasıflı vasıfsız daimi 10 bin işçi alımı başvuruları ne zaman başlıyor? İŞKUR 12 Eylül güncel iş ilanları yayınlandı!

İŞKUR bu hafta içinde çeşitli alanlarda 10 binden fazla vasıflı ve vasıfsız olmak üzere işçi alımı yapacak. Türkiye İş Kurumu tarafından bugün yayınlanan alım ilanlarında göre Türkiye genelinde toplamda 10 bin 79 vasıflı ve vasıfsız olarak daimi işçi alımı başvuruları başladı. Bu yayınlanan işçi alım ilanları en az okuryazar, ilkokul, ilk ve ortaöğretim mezunu adaylarına göre belirlenmiş olup, başvurular İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinden online yapılacaktır. İŞKUR tarafından yapılan bildiride, 1 hafta içerisinde binlerce kişiye fabrika, üretim tesisleri, imalat sanayi ve daha birçok alanda istihdam edileceği belirtildi. İşte ayrıntılar…

İŞKUR İş İlanları 12.09.2019, 12:06
İŞKUR vasıflı vasıfsız daimi 10 bin işçi alımı başvuruları ne zaman başlıyor? İŞKUR 12 Eylül güncel iş ilanları yayınlandı!

İŞKUR tarafından bugün (12 Eylül 2019) tarihi itibari ile sadece vasıflı ve vasıfsız işçi alımına yönelik toplamda 2 bin 474 iş ilanı yayınlandı. Bu yayınlanan iş ilanları kapsamında, Türkiye İş Kurumu aracılığı ile çeşitli sektörlere tam 10 bin 79 daimi işçi alımı yapılacak. Bu ilanlara göre, her tür okur düzeyden kişiler iş başvurusunda bulunabilecekler. İşçi alımları en fazla İstanbul, Ankara, İzmir ilinden yapılacak olup, Türkiye’nin 68 şehrinde yapılacaktır.

İşçilere verilen maaşlar her bir alanda değişiklik göstermekle birlikte maaşlar kişinin vasfına göre belirlenmektedir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1 – 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2 – Kamu haklarından mahrum olmamak,

3 – İŞKUR’a kayıtlı olmak, (İŞKUR’a kayıtlı olamayan adaylar için ilan altında kayıt nasıl yapılır bilgilendirmemizden faydalanabilirler)

4 – Affa uğramış olsa bile devlet güvenliği aleyhine karşı suç işlememiş olmak,

5 – Herhangi bir kurumdan emekli olmamak veya emekli olmaya hak kazanmamış olmak,

6 – 18 yaşını doldurmuş olmak.

7 – İstenilen mezuniyet belgesini ibraz edebilmek.

BAŞVURU ŞEKLİ

Her bir ilan altında başvuru ekranına ait linkler verildiği gibi, aynı zamanda tüm bu ilanları görüntüleyebileceğiniz ana sayfaya ait link haber içeriğinde belirtilmiştir. Bu ilanlara tıklayarak başvuru ekranına ulaşabilir ve bu ekrandan e-devlet şifrenizi kullanarak İŞKUR şubelerine gitmeden kolaylıkla online başvuru yapabilirsiniz.

İlanda belirtilen branşlara göre yayınlanmış iş ilanlarını görüntülemek ve hemen İŞKUR üzerinden online başvuru yapabilmek için, aşağıda belirtilen linkin üzerini tıklayınız. Açılan sayfadan ilgili iş ilanının üzerini tıklayarak ve sonrasında açılan ekrandan e-devlet şifrenizi girerek, anında kaydınızı oluşturabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=1440

PEKİ İŞKUR'A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt (kamupersoneli.net) yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

KAYIT KOŞULLARI

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

ÖNCELİKLİ GÖNDERME HAKKINA SAHİP OLANLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

KAYITLARIN GEÇERLİLİK SÜRESİ VE İŞLEMDEN KALDIRILMASI

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir. Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.

Yorumlar (7)
İşsizman 3 ay önce
Her gün işçi alacağız diyorsunuz,ama o gün nedense hiç gelmiyo.
Tolga 3 ay önce
Torpili olmayanlarda başvurabiliyor mu
Yalancısın inanamam 3 ay önce
1 milyon tane yalancı alınacak,detayları haberimizde
İron man 3 ay önce
İnanmıyorum
vysl 3 ay önce
devlet memura önemli duyuru= devlet parası yemeyin çünkü bütün müslümanın parası yemek gibidir ve günahı çok büyüktür devlet ne verse Allaha şükret
Onur 3 ay önce
Arkadaşa yollıycam