26 Temmuz 2019 Cuma 12:11
İŞKUR Yüksek Maaşlı 115 güvenlik iş ilanları yayınladı! İŞKUR 7 Ağustos’a kadar 925 güvenlik görevlisi alımı yapacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Türkiye geneli kamu kurumlarına ve özel sektör firmalarına personel istihdamı sağlamaya devam ediyor. İŞKUR’un açık iş ilanları sayfasında yer alan güvenlik iş ilanlarına göre, başta İzmir, İstanbul, Antalya olmak üzere birçok ilde güvenlik görevlisi alımı yapılmaktadır.

İŞKUR’un sayfasında 26 Temmuz 2019 tarihi itibari ile 115 güvenlik iş ilanları bulunmakla birlikte bu yayınlanan ilanlar kapsamında toplamda 925 güvenlik görevlisi alımı yapılacaktır. Güvenlik alımı için yapılan genel başvuru şartları arasında adayların en az lise mezunu olmaları yeterlidir.

Güvenlik iş ilanları içerisinde silahlı, silahsız güvenlik görevlisi alımı yanı sıra lise ve önlisans mezunu güvenlik şefi ve güvenlik müdürü alım ilanları da bulunmaktadır. Peki güvenlik görevlisi alımı başvuru şartları nelerdir? İşte cevabı.

BAŞVURU ŞARTLARI

Özel Güvenlik kimlik kartına sahip olmak

Tercihen lise ve dengi okul mezunu olmak,

İŞKUR’a kayıtlı olmak,

24 Saat esasına göre Vardiyalı çalışma ve dış mekân çalışmasında engel bir durumu olmadığına bakmak,

Askerlik görevini tamamlamış olmak,

Diksiyonu düzgün iletişim kabiliyeti yüksek olmak,

Adli sicil kaydı olmamak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut özrü veya bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

Her bir iş ilanında yaş farkı farklı bir şekilde belirtilmiştir

BAŞVURU ŞEKLİ

Başvurular en yakın İŞKUR İl/İlçe şube müdürlüklerine şahsen gidilerek veya aşağıda belirtilen link alanını tıklayarak başvuru sayfasından online başvuru yapabilirsiniz.

Başvurular başlamış olup her bir ilan içeriğinde son başvuru farklı olmak üzere 7 Ağustos’a kadar devam etmektedir.

İŞKUR güncel güvenlik iş ilanları için aşağıda belirtilen link alanını tıklayınız

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=3048

PEKİ İŞKUR'A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

KAYIT KOŞULLARI

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

ÖNCELİKLİ GÖNDERME HAKKINA SAHİP OLANLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

KAYITLARIN GEÇERLİLİK SÜRESİ VE İŞLEMDEN KALDIRILMASI

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir. Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.

Özel güvenlik görevlisi nasıl olunur?

Özel güvenlik görevlisi olmak için ilinizde bulunan sertifika vermeye yetkili olan kurumlardan silahlı veya silahsız olmak üzere eğitim almanız gerekmektedir. Bunun akabinde her sene Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenmekte olan ÖGG sınavına katılıp başarılı olmalısınız. Bu sınav her sene 6 kez yapılmaktadır ve başarılı sayılmak için de en az 60 puan almanız gerekmektedir. Şayet ilk girişinizde sınavı kazanamadıysanız da birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcı ödenerek katılına bilir. Öncelikle silahlı ve silahsız olmak üzere iki çeşit özel güvenlikçi bulunmaktadır. Bu ikisi için de aranan şartlar ve adaylardan istenilen belgeler farklıdır. Bu belgelerin neler olduğuna aynı zamanda sertifika hakkında daha çok bilgi vermiş olduğumuz silahlı silahsız özel güvenlik sertifikası nasıl nereden alınır yazımızdan ulaşabilirsiniz. Silahlı temel eğitim süresi 120 saattir. 15 gün temel dersler+ 3 gün silah dersi ( 2 gün teorik eğitim ve 1 gün poligonda 25 mermi atış eğitimi) olmak üzere toplam 18 iş günüdür. Silahsız temel eğitim alanlar 100 saattir. (15 gün) Eğitimlere katılmak mecburidir. Mazeretsiz %10 D/S (100 saatin 10 saati), mazeretli %30 D/S (100 saatin 10 saati) devamsızlık hakkınız mevcuttur. Özel güvenlik görevlisi çalışma alanları, iş olanakları Özel güvenlik görevlileri sitelerde, hastanelerde, konser, tiyatro gibi çeşitli etkinliklerde, okullarda, bankalarda ve daha çok sayıda yerde çalışma imkanı bulunmaktadır.

Özel güvenlik görevlilerinin çalışma alanları oldukça fazla ve bu doğrultuda da ihtiyaç oldukça fazladır. Bunların dışında özel güvenlik görevlisi mesleği hakkında sıkça sorulan sorular bulunmaktadır. Bu sorulara ve yanıtlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Sizlerin de meslek hakkında sorusu bulunuyorsa yorum bölümümüzden bu sorularınızı dile getirebilirsiniz. Özel güvenlik görevlileri partiye üye olabilir mi? Özel güvenlik görevlilerinin herhangi bir siyasi partiye üye olmalarına engel bir durum söz konusu değildir. Özel güvenlik görevlisi olma zorlukları nelerdir? Özel güvenlik görevlileri gündüz çalışabildikleri gibi gece de çalışabilirler. (Kamu personel alım ilanlarına, kamupersoneli.net adresinden ulaşabilirsiniz) Çalışma saatlerinin farklı olması başlı başına bir sorun haline gelebilir. Ayrıca soğuk, yağmur demeden görevlerini icra etmek zorundadırlar. Bu yüzden esnek çalışma saatlerine uyabilen, vardiyalı çalışabilen kişilerin güvenlik görevlisi olmak için başvuruda bulunmaları daha doğru olacaktır. Özel güvenlik görevlileri polis olabilir mi? Ülkemizdeki polis ihtiyacının hali hazırda oldukça fazla olduğu düşünülmekte ve bu doğrultuda her sene alımlar yapılmaktadır. Polis olmaya en uygun kişilerin özel güvenlik görevlileri olduğu ise sık sık dile getirilmektedir. Daha önceki yıllarda bu hususta da sıcak gelişmeler yaşanmıştı. Ancak özel güvenlik görevlilerinin polis olabilmeleri yani polisliğe geçebilmeleri için herhangi bir adım atılmadı. Yani mevcut durumda özel güvenlik görevlileri polisliğe geçemezler.

Son Güncelleme: 26.07.2019 12:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SERCAN 2019-07-26 15:36:38

Güvenlik görevlisi olarak işe başlamayı düşünen arkadaşlar varsa gidin tekstilde ortaci olun en azından bi makina falan öğrenirsiniz de usta olursunuz ben 16 yıldır güvenlik olarak calisiyorum ama yeni baslayam adamla aynı parayı aliyorum ne bi ust ne bi alt boyle sacma meslek olmaz olsun yasimiz gectigi icinde istifa edip baska bir yere gidemiyoruz

Avatar
Ilaydanur 2019-07-26 15:19:43

Kaç bin güvenlik işsiz önüne gelen güvenlik oldu 35 yas siniri kondu heryere siz hala güvenlik olun diye teşvik ediyorsunuz insanlari guvenliklere 12 saat asgari ücrete geceli gündüzlü çalışıyor siz önce guvenlikler iş bulun 35 yas sinir var heryerde guvenliklere aç lar işsizler nasil prim doldurup emekli olucaklar önce yaş sinirini torpilleri kaldirin insanlari teşvik etmeyin yazik bu kadar güvenliğe.

Avatar
Ali 2019-07-26 17:50:40

Yalanların sonu yok yalanlarınızı sikiyim 6aydır işkura kayıtlıyım 10yıldır güvenlik işi yapıyorum kamuya felan güvenlik alımı yok hep aynı palavra yalan dolan utanın ulan kendinizden biraz utanın hayel satmayı bırakın millette karakterinizi sikiyim sizin işkurada gittim e devletten de baktım böyle bişey yok

Avatar
Samo 2019-07-27 10:52:03

Arkadaşlara şiddetle katılıyorum ne alım var ne bişe yada bunu yayınlamak zorundalar herkes kendi adamını aliyo bu dünyada işiniz iş ahireti aramayın unutmayın hak yiyen bok yesin buda her yediğiniz kurusta aklınıza gelsin...

Avatar
İlknur 2019-07-27 11:25:00

Güvenlikleri birlik olun kimse bas vurmasın dedık savcı vurulduğunda hedef gösterildi savcılar bıle kım dedi bunu yapan emniyet mudurleri bunlar ıyı günler birlik olun yasa deyişir belki 4hak var sınava 3 biliniyor bonba sorusu soruluyor bonba eyitimi suç biliniyor birsürü hangini anlatıyım arkadas dogru demiş makina ögrenirsiniz birlik yoksa boş

Avatar
Aysel Erensayin 2019-07-30 14:46:25

Adliyelere şoför alımı için temmuz 19 da baş vuru yapmıştık sonuçlar 30 temmuzda açıklanacağını söylemişlerdi.nerden ogrenebiliriz