18 Eylül 2019 Çarşamba 13:09
İŞKUR’dan resmi duyuru! Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) en az lise mezunu KPSS’siz işçi alımı yapacak!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ), İŞKUR’un kamu iş ilanları sayfasında yeni bir alım ilanı yayınladı. İlana göre ESKİ, İŞKUR üzerinden 23 Eylül 2019 tarihine kadar en az lise mezunu 5 işçi alımı yapacak. Alınacak işçilerden KPSS şartı istenmemekle birlikte, başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıda belirtilen şartları uygun olması gerekmektedir.

ESKİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü alınacak işçilerin başvurularını Türkiye İş Kurumu aracılığı ile gerçekleştirecek. Bu sebeple başvuruda bulunmak isteyen adayların en yakın İŞKUR il/ilçe şube müdürlüklerine şahsen giderek ya da aşağıda belirtilen linki tıklayarak İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinden e-devlet şifrenizle giriş yaparak iş başvuru kaydınızı oluşturabilirsiniz…

BAŞVURU ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Eski hükümlüler için; ilan edilen kadroya başvuran adaylar, affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan adaylar; 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

Asıl adaylar hakkında yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanmasını müteakip göreve başlatılacaklardır.

Adaylar bütün duyuruları ve sonuçları (kura sonuçlarını, mülakat sınavının yerini, tarihini, saatini ve mülakat sınav sonuçları ile gerekli görülebilecek diğer duyuruları) Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğünün internet sayfası olan www.eskisehir-eski.gov.tr adresinden takip edeceklerdir. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup, ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

NOT: Başvuru yapan adayların dikkatine: işe alınacak işçiler 31 Aralık 2019 tarihine kadar çalıştırılacaktır. Süre uzatımı yapılmayacaktır.

Başvuru ekranı için burayı tıklayınız>

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Murat 2019-09-18 14:24:22

Alma böyle işçi alımı ikametgah şartı koyarak.nerde hani devletin kanunen ve yasal olarak %5 eski hükümlü kontenjanı hiçbir şart olmaksızın iş imkânı sağladığı kanun niye uygulanmıyor. Allahsizlar TC i vatandaşı işsizlik den yokluktan birbirini yiyor hâlâ daha ikametgah şartı denen rezalet le ugrasiyorsunuz.maffetdiniz ülkeyi maffetdiniz bunca insanlari yazıklar olsun hepinize

Avatar
Tülay Esentürk 2019-09-18 15:19:54

Neden herşeye yaş sınırlaması getiriliyor ozaman emeklilik yaşında 35 sınırına indirsinler her iş ilanında yaş sınırı var yazık sözünüze özünüz birde hep kandırıyorsunuz