Kamu kurumuna kadrolu büro memuru alınacak! Başvurular 21 Temmuz'da sona erecek!

Kamu kurumuna kadrolu büro memuru alınacak! Başvurular 21 Temmuz'da sona erecek!

İŞKUR üzerinden yeni bir ilan yayımlandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne kadrolu büro işçisi alımı yapılacak. Yapılacak olan alımın başvuruları İŞKUR üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için merak edilen tüm detaylar ve başvuru linki haberimize eklenmiştir.

Büro memuru alımı bekleyenleri yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. İŞKUR üzerinden İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne kadrolu olarak büro memuru alınacağı duyuruldu. Yapılacak olan alım için özel şartlar ve öğrenim bilgileri şu şekilde..

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE

A) Sınava Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi ilanlarına başvurularda alt puan barajı aranmamakla birlikte, başvuracak kişilerin KPSS’ye girmiş olmaları gereklidir.

4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

5) KPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvuru yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

ÖZEL ŞARTLAR

A) İşe Alınan işçiler en az 5 yıl süre geçmedikçe herhangi bir nakil talebinde bulunamayacaktır.

B) Sözlü Sınav Tarihi: 29 Temmuz 2020 Çarşamba

Görüşme Yeri: İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu

ÖĞRENİM VE KİŞİSEL BİLGİLER

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanda öğrenim ve kişisel bilgiler şu şekilde ifade edildi:

İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler, Sosyal Bilimler Fakülteleri Kamu Yönetimi Lisans

İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler, Sosyal Bilimler Fakülteleri Muhasebe ve Finans Yönetimi Lisans

İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler, Sosyal Bilimler Fakülteleri Muhasebe ve Denetim Lisans

İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler, Sosyal Bilimler Fakülteleri Muhasebe Lisans

İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler, Sosyal Bilimler Fakülteleri Maliye Lisans

İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler, Sosyal Bilimler Fakülteleri İşletme Lisans

İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler, Sosyal Bilimler Fakülteleri İktisat Lisans

İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler, Sosyal Bilimler Fakülteleri Ekonomi ve Finans Lisans

İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler, Sosyal Bilimler Fakülteleri Ekonomi Lisans

İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler, Sosyal Bilimler Fakülteleri Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans

Başvuru yapmak için BURAYA TIKLAYIN

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.