04 Mart 2020 Çarşamba 12:44
Kamuya İŞKUR Aracılığı İle En Az Lise Mezunu Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılıyor !

Türkiye İş Kurumunun resmi web adresi üzerinden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin bir ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu güvenlik görevlisi alımı yapılacağı ifade edildi. İlana başvurular hala devam ederken 6 Mart 2020 tarihinde sona ereceği belirtildi. Ayrıca ilana başvurular İŞKUR üzerinden yapılacaktır. 

Adaylar son başvuru tarihine kadar aşağıdaki link üzerinden açılan sayfada e-Devlet ile giriş yapmak ve gerekli adımları takip etmek sureti ile başvurularını gerçekleştireceklerdir. 

ARANAN ŞARTLAR

Bununla birlikte ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Adaylarda aranan şartlar ise şöyle belirtilmiştir:

  • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
  • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

  • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),
  • Özel Güvenlik Görevlisi olarak görev yapmaya sağlık yönünden elverişli olmak. Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl sağlığı ile ilgili engeli bulunmamak(İşe alım aşamasında Sağlık raporu tam taşekküllü hastaneden alınacaktır.)
  • Çanakkale Merkez ilçesinde bulunan Yerleşkelerin iç ve dış mekanlarında vardiyalı sistemde çalışmaya engel durum olmamak,
  • Özel Güvenlik görevlisi/belgesine kimlik kartına sahip olmak(silahlı/silahsız)
  • 1.65 cm'den kısa boylu olmamak, boy ölçüsünün cm olarak son 2 rakamı ile kilosu arasında (+/-10) 10 kg'dan eksik veya fazla fark olmamak.

KURA İLE ALIM YAPILACAK

Söz konusu alımlar başvuruların ardından kura ile yapılacaktır. Açık iş sayısının dört katı kadar asil ve dört katı kadar yedek adaylar Noter kurasıyla belirlenecektir.

Noter Kura sonuçları ve Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile ilgili süreç http://www.comu.edu.tr internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.