04 Kasım 2019 Pazartesi 14:22
Konya Teknik Üniversitesi KPSSP93 başarı puan sıralamasına göre personel alımı yapacak!

Konya Teknik Üniversitesi, 04 Kasım 2019 tarihi itibari ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un resmi internet sayfası üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’kamu işçi alımı ‘’ kategorisinde yayınlanan resmi ilana göre Konya Teknik Üniversitesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere, önlisans mezunu 3 personel alımı yapacak. Alınacak personeller KPSSP93 başarı puan sıralamasına göre değerlendirilecek olup, üniversite kadrosunda destek personeli olarak görevlendirileceklerdir.

Ön başvurular, size en yakın İŞKUR il-ilçe şube müdürlüklerinden veya aşağıda belirtilen link üzerinden online olarak yapılacaktır. Belirtilen linki tıklayarak, Üniversitenin İŞKUR sayfasında yayınladığı ilanın başvuru ekranına ulaşabilir ve bu sayfa üzerinden e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra anında iş başvuru kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Başvurular bugün itibari ile başlamış olup en 08 Kasım 2019 tarihine kadar devam edecektir.

ARANILAN GENEL ŞARTLAR

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak,

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

Yaptırılacak güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, şartları aranır.

ARANILAN ÖZEL ŞARTLAR

Müracaat Tarihi İtibariyle 35 Yaşını Doldurmamış Olmak,

Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm ve Otelcilik, Ağırlama Hizmetleri, Turizm, Konaklama ve Otel İşletmeciliği Önlisans Programlarının Birinden Mezun Olmak,

MÜLAKAT TARİHİ VE YERİ

Mülakat gün, saat ve yeri, Konya Teknik Üniversitesi’nin https://www.ktun.edu.tr internet adresinde duyurulacaktır. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde olup, ayrıca ilgililerin adreslerine posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

AÇIKLAMA

1. İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.

2.Mülakata, KPSSP93 başarı puan sıralamasına göre açık işgücü sayısının 4 katı oranında aday kabul edilecektir.

3. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir.

4. Atanmaya hak kazananlardan göreve başlamayan veya atanma şartlarını taşımadığından göreve başlatılamayanların yerine ihtiyaç duyulacak sayıda aday, yedek adaylar arasından belirlenecektir.

Konya Teknik Üniversitesi personel alımı online başvuru sayfası için burayı tıklayınız

Son Güncelleme: 04.11.2019 14:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.