KPSS Şartsız 116 İtfaiye, Veri Hazırlama, Büro ve Zabıta Memuru Alım İlanı Yayımlandı

KPSS şartsız kamu personeli alımı için yeni ilanlar yayımlandı. 5 farklı şehirde bulunan belediye başkanlıklarınca yayımlanan alım ilanlarında çok sayıda kadrodan kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. İlan metinlerinde yer alan tüm bu detayları siz okuyucularımız için derledik.

KPSS Şartsız 116 İtfaiye, Veri Hazırlama, Büro ve Zabıta Memuru Alım İlanı Yayımlandı

5 farklı belediye başkanlığı yeni hafta içinde başvurularını alacakları yeni kamu personeli alım ilanları yayımladılar. 

Çeşitli platformlar aracılığıyla yayımlanan söz konusu alım ilanları için ise adaylardan KPSS puan şartı talep edilmiyor. İlan metinlerini yayımlayan belediyeler ve alım ilanlarına başvurular sırasında adaylardan talep edilen koşulları sizlerle paylaşıyoruz. 

KPSS ŞARTSIZ KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARI

5 farklı belediye başkanlığı tarafından yayımlanan alım ilanlarında çok sayıda kadroda toplam 116 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Yayımlanan ilanlara göre alımlar Batman, Burdur, Isparta, Nevşehir ve Konya'da yapılacak. 

Alımlar için yayımlanan ilan metinlerinde yer alan açık memur ve işçi kadrolarına ilişkin ayrıntılar ise şu şekilde,

Batman Belediyesi tarafından yayımlanan alım ilanında 30 Otobüs şoförü alımı yapılacağı duyuruldu. Burdur için yayımlanan ilanda ise Kalıp Ustası, Vasıfsız İşçi, Şoför, Operatör, Mermer İşleme ustası, Motosiklet Tamirci Ustası, Özel Güvenlik Görevlisi, Büro Elemanı, İtfaiye Personeli ve Temizlik İşçisi alımı yapılacağı açıklandı. 

Söz konusu alım ilanlarından Isparta Uluborlu Belediyesi için yayımlanan alım ilanında Büro Elemanı ve İş Makinesi Tamircisi kadrolarına alımla olacağı ilan edildi. Nevşehir personel alım ilanında ise adayların Şoför ve Operatör kadroları için başvuruda bulunabilecekleri açıklandı. Konya Kulu Belediyesi yayımladığı ilanında Veri Hazırlama Memuru, Zabıta Görevlisi, Park Bahçe İşçisi ve Temizlik İşçisi alımı yapacağını açıkladı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Kadro detaylarına dair bilgileri paylaştığımız alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. Adayların ilan metinlerinde yer alan tüm özel şartlara da haiz olmaları isteniyor. 

Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 00:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ummu
Ummu - 9 ay Önce

Okudugum belgeleri gordukce atama olmadikca okuyup beyin curuttugume pisman oluyom

Esen
Esen - 9 ay Önce

Zabıta olmak istiyorum

Seri
Seri - 9 ay Önce

Kayseriden memurluk yapacagim iş cikmadi ya o degilde kpss ortaogretim puanim bosa gidecek yaaaa:(

Vural
Vural - 9 ay Önce

Merhaba arkadaşlar ben itfaiye eri için başvuruda bulunmak isityorum.. askerliğimi itfaiye eri olarak tamamladım belgelerim var lise mezunuyum acaba başvuru sonucu nasil olur sizce

Mor ötesi
Mor ötesi - 9 ay Önce

Bize ne soruyorsun belediye başkanına sor.Tabanca.

Bilgili
Bilgili - 9 ay Önce

Torpil varsa herşey olabilirsiniz

Başvuru yapsan
Başvuru yapsan - 9 ay Önce

Başvuru yapsan ne kaybedersin :)

Hacıali aydın
Hacıali aydın - 9 ay Önce

Nevşehir olursa