Kura ile İŞKUR üzerinden en az lise mezunu kamuya personel alımı yapılacak! Kura tarihi ve başvuru şartları belli oldu

Kura ile İŞKUR üzerinden en az lise mezunu kamuya personel alımı yapılacak! Kura tarihi ve başvuru şartları belli oldu

İstanbul Tersanesi Komutanlığı bünyesinde görev yapacak engelli adayların başvuru yapacağı Ölçüm Aletleri Teknisyeni (Gemi) personel alım ilanı yayınlandı. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacağı ve başvuru şartlarının ne olduğu açıklandı. İŞKUR üzerinden yapılacak başvurular arasında yapılacak kura ile personel alınacağı bildirildi. İstanbul Tersanesi Komutanlığında yapılacak kura ile personel alımı detayları haberimizde..

İstanbul Pendik'te bulunan İstanbul Tersanesi Komutanlığı bünyesinde görev yapacak ve engelli adayların başvuru yapacağı personel alım ilanı yayınlandı.

İSTANBUL TERSANESİ KOMUTANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI YAYINLADI

Engelli adayların başvuru yapacağı personel alım ilanında başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları 24 maddede sıralandı.

İŞKUR ÜZERİNDEN KURA İLE PERSONEL ALIMI YAPILACAK

İŞKUR üzerinden adayların başvuru sonucu İstanbul Pendik'te bulunan İstanbul Tersanesi Komutanlığı'nda kura ile personel alımı yapılacağı açıklandı.

ÖLÇÜM ALETLERİ TEKNİSYENİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

İstanbul Tersanesi Komutanlığı Ölçüm Aletleri Teknisyeni (Gemi)  personel alım ilanı başvuru şartları şöyle: 

 1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
 2. İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış, 30 yaşını aşmamış olmak.
 3. İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak.
 4. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin iflasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 5. Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.
 6. Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.
 7. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 8. Yaptırılacak güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.
 9. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak veya muaf olmak).
 10. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
 11. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
 12. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana Milli Savunma Bakanlığınca davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.
 13. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
 14. Her aday, İŞKUR’da yayımlanan listede belirtilen bir ilana (bir işyeri ve bir meslek koluna) başvuru yapabilir. Birden fazla ilana başvuru yapanlar ile Milli Savunma Bakanlığında veya ücretleri genel bütçeden ödenen bir işyerinde çalışmakta olan işçilerden müracaat edenlerin başvuruları, kabul edilmeyecektir.
 15. Açık iş pozisyonları için sözlü/uygulamalı sınav yapılacaktır. Sınava açık iş gücü miktarının 4 katı oranında aday kabul edilecektir. Sınava girmeye hak kazanan adayların belirlenmesi maksadıyla ilgili yönetmelik gereği kura çekimi yapılacaktır. Bu nedenle açık işgücü miktarının 4 katı asil 4 katı yedek aday kura yöntemiyle belirlenecektir.
 16. Kura çekimi İstanbul Tersanesi Komutanlığı Personel Yemekhanesinde (Liman Caddesi No.2 Alt Kaynarca Pendik/İSTANBUL) 21 Ocak 2020 tarihinde saat 08.30’da noter huzurunda yapılacaktır. Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yayımlanacaktır. Bu yayım tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacaktır.
 17. İstekli adaylar kura çekimini izleyebilecektir. Ancak kura çekimini izlemek isteyen aday sayısının salon kapasitesinden fazla olması durumunda salon kapasitesinin elverdiği oranda aday kura çekim salonuna alınacaktır.
 18. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları idarece sonlandırılacaktır.
 19. Kura sonucuna göre sınava girmeye hak kazanan adayların ilanda belirtilen koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge vb. belgeleri kontrol edilecektir. Bu maksatla sınava girmeye hak kazanan adaylara belge kontrolü yapılacaktır. Belge kontrolü tarihleri ve yerleri Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sayfasından ilan edilecektir. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacaktır.  Belge kontrolüne asil ve yedek adayların tamamı katılacaktır. Adaylar belge kontrolüne gelirken, belgelerin asılları ile birlikte fotokopilerini de getirecektir.
 20. Belge kontrolü sonucunda, hatalı belge veya eksik belge nedeniyle başvurusu kabul edilmeyen kurada asil olarak seçilen adayın yerine, kurada yedek olarak seçilen ilk sıradaki belgesi tam olan yedek adaydan başlayarak sözlü/uygulamalı sınava kabul edilecektir.
 21. Belge kontrolü ve teslimini müteakip sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait liste Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde olup, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 22. Sözlü/uygulamalı sınav, adayların başvurdukları meslek koluna ilişkin mesleki bilgi ve beceriler ile yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik olarak yapılacaktır.
 23. Sözlü/uygulamalı sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek olup, adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sıralaması bu puan üzerinden tespit edilecektir.

24.        Yapılacak sınavdan sonra başarılı olan adaylardan “işe alınacağı meslek kolunda”      yürürlükte bulunan Yönetmeliklere uygun ve çalıştırılamayacağı işler kısmı mutlaka dolu ve istihdam amaçlı alınmış engelli sağlık kurulu raporu sunmaları istenecek. Tüm bu özelliklere sahip engelli raporu 6331 sayılı Kanunun 15.maddesinin 1.fıkrasının (1), (2) ve (3) bentleri gereği işyeri hekimince incelenecek ve inceleme sonrası kişiye uygundur/uygun değildir raporu düzenlenecektir.

İŞKUR KURA İLE PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR üzerinden kura ile engelli adayların başvuru yapacağı personel alım ilanına https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005339023&isyeriTuru=Kamu adresi üzerinden yapılabilir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.