31 Ağustos 2020 Pazartesi 16:40
Milli Eğitim Müdürlüğü'ne KPSS şartsız kadrolu eleman alımı yapılıyor!

Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü'ne kadrolu temizlik görevlisi alımı yapılacak. Başvurular başlamış olup, 4 Eylül tarihinde sona erecek. Temizlik Görevlisi olarak kamuda kadrolu olarak çalışmak isteyenler için merak edilen tüm detaylar aşağıda ifade edilmiştir.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için en az ilkokul mezunu olması gerekliliği şartı ifade edilmiştir. Aynı zamanda başvuruda bulunacak adaylar için istenen belgeler de ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Engelli adayların başvurabileceği ilana ilişkin bilgiler şu şekilde..

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından organize edilen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Temizlik görevlisi kadroları için en az ilkokul mezunları arasından IŞKUR tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekilişi yapılacaktır. Kura çekilişine katılacak adayların belge kontrolleri Burdur Milli Eğitim Müdürlüğünde ilgili birimce 14/09/2020 Tarihinde yapılacaktır. İŞKUR tarafından kura çekilişi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların kura çekilişi pandemi nedeniyle izleyici alınmadan yapılacak olup 19/09/2020 tarihinde saat 10:00 da Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesinden canlı olarak yayınlanacaktır. Noter çekilişine katılacak olanların listesi Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesinden ilan edilecek olup, çekiliş sonucunda nihai listede yer alan adaylar belgelerinin asılları ile birlikte Burdur Milli Eğitim Müdürlüğüne müracaat edeceklerdir. Sözlü sınav tarihi ve listesi Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesinden yayınlanacak olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Bu ilanla alınan işçiler beş yıllık süre içinde il dışı nakil talebinde bulunamazlar. Deneme süresi 30 gün olacaktır.

İSTENEN BELGELER

1-Diploma

2-Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden alınan en az %40 engelli raporu

3-Adli Sicil Kaydı

4-Yerleşim Yeri Bilgilerini Gösteren Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Yayımlanan ilana başvuruda bulunmak ve detayları incelemek için TIKLAYIN

Son Güncelleme: 31.08.2020 16:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.