Milli Savunma Bakanlığı (MSB) İŞKUR aracılığı ile KPSS şartsız kadrolu lise mezunu işçi alımı yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) DPB üzerinden yeni bir ilan yayınladı. İlana göre MSB, İŞKUR üzerinden kadrolu işçi alımı yapacak. MSB işçi alımı için başvuruda bulunacak adaylardan KPSS şartı istenmeyecek olup, adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 25 Ağustos’a kadar İŞKUR üzerinden kayıt yapmaları gerekmektedir. Peki işçi alımı için istenilen başvuru şartları nelerdir? İşte ayrıntılar…

İŞKUR İş İlanları 21.08.2019, 11:21
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) İŞKUR aracılığı ile KPSS şartsız kadrolu lise mezunu işçi alımı yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Akaryakıt İkmal Ve Nato Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı Ankara İşletme Müdürlüğüne terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan (TMY) 1 sürekli işçi açıktan alınacaktır. MSB işçi alımları İŞKUR üzerinden yapılacak olup, başvuruda bulunmak isteyen adayların 21-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında İŞKUR’a kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

MSB işçi alımı için yayınladığı resmi alım ilanı şöyle;

Başkanlığımız Ankara İşletme Müdürlüğüne terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan statüsünde 1 sürekli işçinin açıktan alınmasını teminen; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) Çankaya Hizmet Merkezinden işgücü talebinde bulunulmuştur.

Söz konusu terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan statüsünde (TMY) 1 sürekli işçi için aranılan şartlar, Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Çankaya Hizmet Merkezi tarafından, 21/08/2019 tarihinde www.iskur.gov.tr internet sayfasından yayımlanacak olup isteklilerin söz konusu ilanı takip etmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Güvenlik Soruşturması/Arşiv araştırması olumlu olmak.

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olması)

Atanacağı görevi devamlı olarak yapmasına engel herhangi bir sağlık engeli olmaması.

Endüstri Meslek Lisesi Mezunu olmak.

ÇALIŞMA ŞEKLİ

Alınacak işçiler Motorlu Araçlar Teknolojisi/ Otomotiv Teknisyeni olarak görevlendirilecek olup, Devlet kadrosunda Teknisyen ünvanı olarak istihdam edilecektir.

Yorumlar (1)
Feysel Gür 1 ay önce
iş kurda işçi almak güzel ama bende gire bilsem daha iyi olur.