Okullara güvenlik personeli alımı ne zaman yapılacak? Okul güvenliği için 2019 İŞKUR TYP başvuruları ve şartları

Okullara güvenlik personeli alımı ile ilgili yeni alım ilanları bekleniyordu. Okullara güvenlik personeli alımları İŞKUR TYP kapsamına dahil edildi. 2019 - 2020 eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte, okullarda güvenlik personeli olarak çalışmak isteyen vatandaşlar başvuru takvimini araştırıyor. Peki, okullara güvenlik alımı ne zaman yapılacak? 2019 İŞKUR TYP başvuruları ne zaman başlayacak?.

İŞKUR İş İlanları 09.09.2019, 13:54
Okullara güvenlik personeli alımı ne zaman yapılacak? Okul güvenliği için 2019 İŞKUR TYP başvuruları ve şartları

Eğitimde 2019 - 2020 dönemi başladı. Milyonlarca öğrenci bugün ders başı yaptı. Bir taraftan çocuklarını okula emanet eden veliler çocukların güvenliğinden emin olmak isterken diğer taraftan da bir çok vatanaşımız yeni bir iş kapısı olarak okullara alınacak güvenlik personeli olmak için yeni alım ilanlarını takip etmekte. Öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla yapılan güvenlik alımları ile ilgili önemli gelişme yaşandı. İŞKUR tarafından yapılan açıklamada, güvenlik alımının Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamına alındığı bildirildi. Bu gelişmelerin ardından alımların hangi tarihte yapılacağı merak konusu oldu. Peki, İŞKUR TYP başvuruları ne zaman başlayacak? Okullara güvenlik alımı ne zaman yapılacak? İŞKUR TYP başvuruları ne zaman başlayacak? İşte konu ile ilgili detaylar...

OKULLARA GÜVENLİK PERSONELİ ALIMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Okullar 9 Eylül'de 2019-2020 eğitim öğretim dönemi için açıldı. İŞKUR'u güvenlik alımı açıklamasının ardından vatandaşlar alımların ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Ancak, alımların hangi tarihte yapılacağı bildirilmedi. Tarih belli olduğunda haberimizin içeriğinde yer alacak.

İşte yayımlanan o duyuru:

"AKTİF İŞGÜCÜ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 - 12/3/2013 tarihli ve 28585 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliğine aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

"GEÇİCİ MADDE 8 - (1) 2019-2020 ve 2020-2021 eğitim öğretim yıllarında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okulların güvenliğinin sağlanmasına yönelik Toplum Yararına Program düzenlenebilir. Bu şekilde düzenlenecek programlarda 65 inci maddenin birinci fıkrası hükümleri ve dördüncü fıkrasında yer alan belirli bir mesleğe yönelik TYP'lerin değerlendirilmeye alınmayacağına yönelik hüküm uygulanmaz."

MADDE 2 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 - Bu Yönetmelik hükümlerini Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü yürütür."

MEB'den okul güvenlik personeli hakkında resmi yazı

MEB, okullara gönderdiği resmi yazıda, okullarda güvenlik hizmetlerinin sağlanmasında güvenlik görevlilerinin uyması gereken kurallar, iş ve işlemler hakkında açıklamalarda bulundu.

.

Yorumlar (7)
Mehmet 1 hafta önce
Bütce yoktur ondan gecikti yenikapı daki araclar satilınca para bulunur guvenlikçi alınır
Hakan Ceyhan 1 hafta önce
Okullara alınan okullara alınan güvenlik kadrolu mu geçici mi
garip 7 gün önce
hayır malesef 9 ay geçici sözleşmelidir.iş kurdan anlşmalı.
Nermin 7 gün önce
Okullara.hizmetli
Alımı.nezaman.başlıyor
Nermin 7 gün önce
okullara.hizmettli
Alımı.ne.zaman.başlıcak.orhangazi
Mehmett 2 gün önce
Guvenlik sertifikasi gerekli mi?
Arzu 1 gün önce
Okullara güvenlik için sertifika isteniyormu