15 Haziran 2020 Pazartesi 14:17
Orman İşletme Müdürlüğü 11 ile çok sayıda personel alımı yapıyor! Başvurular 19 Haziran'da sona erecek!

Orman İşletme Müdürlüğü 11 ile çok sayıda personel alımı yapılacağını duyurdu. Yapılacak olan personel alımına ilişkin tüm detaylar belli oldu. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar 19 Haziran'a kadar başvuruda bulunabilir.

Koronavirüs salgını sebebiyle başvurular online üzerinden İŞKUR sayfası üzerinden gerçekleştirilecek. Aşağıda Orman İşletme Müdürlüğü'nün alım yapacağı illeri bulabilirsiniz. Aynı zamanda başvuru linkleri de eklenmiştir.

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILACAK?

Orman İşletme Müdürlüğü İŞKUR üzerinden yayımlamış olduğu ilanda pek çok şehre eleman alımı yapılacağını açıkladı. Alımın yapılacağı iller şu şekilde:

 • Muğla
 • Balıkesir
 • Gaziantep
 • Antakya
 • Bursa
 • Isparta
 • Adana
 • Kahramanmaraş
 • Kırklareli
 • Antalya
 • Edirne

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

 1. İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
 2. Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
 3. İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
 4. 4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.
 5. İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.
 6. Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.
 7. Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 8. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
 9. Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.
 10. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

ÖZEL ŞARTLAR

Başvuruya ilişkin özel şartlar ilanlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Aşağıda alım yapan llerin başvuru şartları ve linkleri bulunmaktadır. İstediğiniz ile tıklayıp, şartları öğrenebilirsiniz. 

Muğla Orman İşletme Müdürlüğü alımı için TIKLAYIN

Balıkesir Orman İşletme Müdürlüğü alımı için TIKLAYIN

Gaziantep Orman İşletme Müdürlüğü alımı için TIKLAYIN

Antakya Orman İşletme Müdürlüğü alımı için TIKLAYIN

Bursa Orman İşletme Müdürlüğü alımı için TIKLAYIN

Isparta Orman İşletme Müdürlüğü alımı için TIKLAYIN

Adana Orman İşletme Müdürlüğü alımı için TIKLAYIN

Kahramanmaraş Orman İşletme Müdürlüğü alımı için TIKLAYIN

Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü alımı için TIKLAYIN

Antalya Orman İşletme Müdürlüğü alımı için TIKLAYIN

Edirne Orman İşletme Müdürlüğü alımı için TIKLAYIN

Son Güncelleme: 18.06.2020 18:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.