ŞOK Marketleri İŞKUR aracılığı ile 8 şehirde en az ilköğretim mezunu 281 Personel alımı yapacak! ŞOK Market iş başvurusu nasıl yapılır?

ŞOK Zincir Marketler gurubu İŞKUR aracılığı ile 281 personel alımı yapacak. Başta İstanbul olmak üzere 8 şehirde personel alımı yapacak olan ŞOK Market, alınacak personellerin en az ilköğretim mezunu olma kaydı ile perakende satış elemanı, reyon görevlisi, kasiyer, Market elemanı, beden işçisi ve satış uzmanı olarak görevlendirileceğini bildirdi. Başvurular İŞKUR şube il ilçe müdürlüklerine şahsen gidilerek veya e-devlet şifreniz ile İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinden gerçekleştirilecektir. ŞOK personel alımı başvuruları başlamış olup, 2019 Eylül ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. ŞOK Marketlerine ait 11 farklı iş ilanı bulunmakta ve her bir ilanın son başvuru tarihi farklıdır. Peki ŞOK Market iş başvurusu nasıl yapılır? İşte ayrıntılar…

İŞKUR İş İlanları 15.08.2019, 13:31 11.10.2019, 16:59
ŞOK Marketleri İŞKUR aracılığı ile 8 şehirde en az ilköğretim mezunu 281 Personel alımı yapacak! ŞOK Market iş başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ŞOK Marketlerinde çalışacak 281 personel arıyor! ŞOK Marketler Ticaret Anonim Şirketinin İŞKUR’un açık iş ilanları kategorisinde yayınlandığı 11 farklı iş ilanına göre, 8 şehirde en az ilköğretim mezunu bay ve bayan personel alımı yapmaktadır.

ŞOK MARKET HANGİ İLLERDE PERSONEL ALIYOR?

Ankara, Denizli, Kastamonu, Aydın, Trabzon, İstanbul, Uşak, Çanakkale ve Muğla illeri olmak üzere 8 ilde personel almaktadır.

BAŞVURU ŞARTLARI

Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

18 yaşını doldurmuş olmak,

İŞKUR’a kayıtlı olmak,

Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlardan hüküm almamış olmak,

En az ilköğretim mezunu olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Herhangi bir kurumdan emekli olmamak ve emekli olmaya hak kazanmamış olmak,

Erkek adaylar için Askerliğini yapmış olmak, muaf olmak veya askerlikle ilişkisi bulunmamış olmak,

İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Öncelikle aşağıda bulunan İŞKUR’un web ana sayfası linki tıklayınız

https://www.iskur.gov.tr/

Açılan sayfadan açık iş ilanları kategorisini tıklayınız

Açılan sayfanın sağ alt tarafında bulunan İşyeri Ünvanı kısmına ‘’ŞOK’’ yazıp ara butonuna basınız.

Açılan sayfada illere ve meslek guruplarına ait ilanlar görüntülenecektir.

Buradan ilgili iş ilanını seçiniz. E-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra başvuru şartlarını, kaç kişinin bu ilana başvuru yaptığını ve diğer detayları görüntüleyebilir ve anında online olarak iş başvuru kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Online Başvuru yapabilmek için, öncelikle İŞKUR’a kayıtlı olmanız gerekmektedir. Eğer İŞKUR’a kaydınız yoksa aşağıda ki bilgilendirmeyi okuyabilirsiniz.

İŞKUR’A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR’A KAYIT KOŞULLARI NELERDİR?

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

Yorumlar (1)
Eroin 3 ay önce
Kamu personeli ile ne alakası var.