27 Ağustos 2020 Perşembe 15:42
Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) 42 şehirde 150 teknisyen alımı başvuruları bugün sona eriyor!

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından 24 Ağustos tarihinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden başlayan iş başvuruları bugün sona erecek.

TEİAŞ personel alım ilanında, "Şirketimizin taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre 19 Elektronik Teknisyeni (Lise ve dengi okulların Elektronik, Haberleşme Sistemleri, Otomasyon Sistemleri bölümü mezunu) ve 131 Elektrik Teknisyeni (Lise ve dengi okulların Elektrik, Elektrik Tesisat ve Pano Montörlüğü, Yüksek Gerilim Sistemleri, Endüstriyel Bakım Onarım bölümü mezunu) alınacaktır. İşe alınacak elemanların çalıştırılacağı iller ve alınacak eleman sayıları aşağıda belirtilmiştir." denildi.

TEİAŞ PERSONEL ALIMI İŞ BAŞVURUSU

TEİAŞ personel alımı ilanına başvuru yapacak olan adaylar başvuruları İŞKUR (https://esube.iskur.gov.tr/ adresi ) üzerinden online yapmaları gerekiyor. Ayrıca yayımlanan personel alım ilanında, "Durumları talep şartlarına uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde (24-28.08.2020 tarihleri arası) İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden "İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir." ifadeleri yer aldı.

TEİAŞ PERSONEL ALIMI YAPILACAK ŞEHİRLER

TEİAŞ tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına 42 farklı şehirde personel alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar lise mezunu adaylar içerisinden 19 Elektronik Teknisyeni ve 131 Elektrik Teknisyeni alımı yapılacak.

Alım yapılacak iller şöyle:

İstanbul, Bursa, Çanakkale, İzmir, Bartın, Sakarya, Düzce, Eskişehir, Kütahya, Isparta, Afyon, Ankara, Konya, Samsun, Amasya, Tokat, Kayseri, Gaziantep, Şanlıurfa, Elazığ, Malatya, Trabzon, Artvin, Erzurum, Erzincan, Mardin, Batman, Van, Ağrı, Iğdır, Hatay, Mersin, Adana, Antalya, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Denizli, Aydın, Muğla, Kastamonu ve Karabük olmak üzere 42 ilimizde teknisyen alımı yapılacaktır.

ELEKTRİK TEKNİSYENLERİ

1. Lise ve Dengi Okulların: Elektrik veya Elektrik Elektronik Teknolojileri Bölümünün:

a-Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü

b-Yüksek Gerilim Sistemleri

c- Endüstriyel Bakım Onarım alt dallarının birinden mezun olmak.

2. İlgili Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşımak

3. 31 yaşını bitirmemiş olmak (24.08.1989 tarihinden sonra doğanlar başvuru yapabilecektir. )

4 .Askerlikle ilişiği olmamak (Yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

5. Sağlık durumunun çok tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olmak.

ELEKTRONİK TEKNİSYENLERİ

1. Lise ve Dengi Okulların: Elektronik veya Elektrik Elektronik Teknolojileri Bölümünün:

a-Haberleşme Sistemleri

b-Otomasyon Sistemleri alt dallarının birinden mezun olmak.

2. İlgili Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşımak

3. 31 yaşını bitirmemiş olmak (24.08.1989 tarihinden sonra doğanlar başvuru yapabilecektir. )

4. Askerlikle ilişiği olmamak (Yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

5. Sağlık durumunun çok tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olmak

SÖZLÜ SINAVA KATILACAK ADAYLARIN BELİRLENMESİ:

İŞKUR tarafından Şirketimize bildirilen; - Talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı ile - Öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek ve bu adaylar sözlü sınava davet edilecektir.

Kura çekimi, iş ilanında belirtilen gün, saat ve adreste noter huzurunda yapılacaktır. İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Şirketimizin internet sitesinin (www.teias.gov.tr) "duyurular" kısmından ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadıkları sonradan anlaşılan adayların başvuruları kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında sonlandırıla bilecektir.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Şirketimizin internet sitesinin (www.teias.gov.tr) "duyurular" kısmından ilan edilecektir.

Talep şartlarını taşımadıkları sonradan anlaşılan adayların başvuruları kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında sonlandırıla bilecektir.

KURA ÇEKİMİ YERİ VE TARİHİ

İş gücü talebine sadece lise ve dengi okul mezunu olanlar başvurabilir. İŞKUR'un gönderdiği nihai listelerde eğitim durumu ön lisans veya lisans olarak belirtilenler kura çekimine alınmazlar.

Bu talep sürekli işçi alımına ilişkin olup il düzeyinde karşılanacaktır.

Kura Yeri : TEİAŞ Genel Müdürlüğü Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. ABCD Blok No: 2 Kat:16 Balgat - Çankaya/ANKARA

Kura Tarihi : 07.09.2020

Kura Saati : Saat 10.00'da başlayacaktır.

Kura sonucu belirlenen sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, sözlü sınav günü ve yeri Kurumun (www.teias.gov.tr) internet sitesinden duyurulacaktır.

Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmaz.

Hangi İllere Kaç Personel Alımı Yapıldığını Görüntülemek İçin BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.