Üniversite bünyesine İŞKUR üzerinden en az ilköğretim mezunu personel alımı yapılacak! Başvurular yarın sona eriyor!

Üniversite bünyesine İŞKUR üzerinden en az ilköğretim mezunu personel alımı yapılacak! Başvurular yarın sona eriyor!

Harran Üniversitesi, İŞKUR üzerinden bünyesine personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular yarın sona erecek. Yayımlanan ilanda adaylarda aranan şartlar da bulunuyor. Üniversite bünyesine alınacak temizlik personel alımıyla ilgili tüm detaylar haberimizde mevcut..

İŞKUR resmi sayfası üzerinden Harran Üniversitesi'ne temizlik görevlisi alınacağını duyurdu. En az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapacağı ilan kapsamında 4 kişi alınacaktır. Başvurular, İŞKUR'un sayfası üzerinden yapılacak. Başvurular yarın 24 Nisan 2020 tarihinde son erecektir. İŞKUR aracılığıyla yayımlanan ilanın detayları aşağıda verilmiştir.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Temizlik görevlisi personel alım ilanına başvurmak isteyen adayların en az ilköğretim mezunu olması gerekmektedir. İŞKUR'a üye olunduktan sonra verilen linkten başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir.
Harran Üniversitesi temizlik personeli alım ilanına başvuru yapmak için TIKLAYIN

Üniversite bünyesine İŞKUR üzerinden en az ilköğretim mezunu personel alımı yapılacak! Başvurular yarın sona eriyor!

GENEL ŞARTLAR

En az ilköğretim mezunu olmak.

Başvurunun son günü itibariyle 18 yaşını tamamlamış-40 yaşını doldurmamış olmak.

Temizlik İşi yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmamak.

Üniversitemiz Hastanelerinde iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

ŞANLIURFA il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

Eski hükümlü kadrosuna başvuran adaylar eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmek.

BAŞVURU ŞARTLARI

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2) 18 yaşını tamamlamış olmak,

3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4) Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.

5) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

6) İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan alınan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

7) Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması(ruhsal ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

8) Eski hükümlü kadrosuna başvuran adaylar eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmek

KURA İŞLEMİ /KURA TARİHİ VE YERİ

1. Kura çekilişi 04.05.2020 tarihinde saat 14.00'da Harran Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Toplantı Salonunda Noter huzurunda gerçekleştirilecektir. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kuraya katılımcı alınmayacaktır. Kura çekilişimiz resmi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapılacaktır.

Kura tarihi, saati ve yeri ile ilgili herhangi bir değişiklik olması durumunda yeni kura tarihi www.harran.edu.tr internet adresinden duyurulacaktır.

KURA SONUCU

1- Kura sonucu ve kuradan sonraki tüm süreçlere ilişkin takvim www.harran.edu.tr internet adresinden ilgililere duyurulacaktır.

2- Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Başvurular,  Koronavirüs (Covid19) salgını nedeni ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak veya ALO 170 kanalıyla alınacaktır.

AÇIKLAMALAR

1-Kamu kurum ve kuruluşların ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

2- 29/06/2009 tarihli ve 2009/15188 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe geçici 5inci maddesinden sonra gelmek üzere eklenen geçici 6'ncı madde uyarınca İŞKUR tarafından bildirilen başvurular arasından ve noter huzurunda çekilecek kura sonucunda açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday belirlenecektir.

ATAMA İŞLEMLERİ

1- Noter Kurası sonucu kadro sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Ataması yapılanlardan işe başlamayanlar ile atama şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak işe başlatılmayanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle atama yapılacaktır.

2- Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

GERÇEĞE AYKIRI BEYAN

1- Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulamak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

İlgili Haberler
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler