Kalkınma Ajansları KPSS Puanıyla Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Kalkınma Ajansları kadrolarında eksik bulunan birimlerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacaklarını duyurdular. Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sıralamasına göre yapılacak sözleşmeli personel alımlarında ise çeşitli kadrolardan personel alımları yapılacağı ilan edildi. Detaylara haberimizde ulaşabilirsiniz.

Kalkınma Ajansı Alım İlanları 17.03.2018, 23:10 12.02.2019, 06:50
Kalkınma Ajansları KPSS Puanıyla Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Kamu kurumları, Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımlarına devam ediyor. 

DPB'de yayımlanan bu ilanları Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza anlık olarak duyuruyoruz. 

Bu haberimizde de siz ziyaretçilerimize Kalkınma Ajansları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını aktarıyoruz. 

İKİ KALKINMA AJANSI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPIYOR

İlgili birimlerinde görevlendirmek üzere personel alım yapacağını duyuran iki farklı kalkınma ajansı bulunuyor. 

Serhat Kalkınma Ajansı ve Zafer Kalkınma Ajansı yayımladıkları ilanlar ile KPSS puanıyla memur alımı yapacaklar. Söz konusu ilanlara ilişkin detaylar,

SERHAT KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI

Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars şehirlerinde faaliyet gösteren Serhat Kalkınma Ajansı yayımladığı ilanında 5 Uzman Personel alımı yapacağını ilan etti. 

Serhat Kalkınma Ajansı tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen başvuru koşulları şöyle,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya en az altı ay ertelemiş veya askerlik ile herhangi bir ilişiği olmamak, Yurt içi / yurt dışı seyahat engeli bulunmamak, devamlı görev yapmasına sağlık açısından engeli bulunmamak.

KPSS Şartı; Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından mezun oldukları öğrenim dalları itibariyle aşağıdaki tabloda gösterilen ilgili puan türlerinden en az 80 puan almış olmak.

YDS Şart; Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS - e-YDS) İngilizce dilinden son 5 (beş) yıl içerisinde en az 70 almış olmak. 

Söz konusu ilana başvuru süreci 30 Mart tarihinde sona erecek. 

İlana başvuruların nasıl yapılacağına, adaylarda aranan eğitim şartına ve diğer ayrıntılara ulaşmak için TIKLAYINIZ

ZAFER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI

Zafer Kalkınma Ajansı, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyurduğu personel alım ilanında 5 Sözleşmeli Uzman Personel alımı yapacağını açıkladı. 

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından yayımlanan ve adaylardan talep edilen başvuru koşullarını aşağıda siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için son başvuru tarihi itibarıyla askerlik görevini yapmış veya en az 1 (bir) yıl tecil ettirmiş olmak ya da askerlikten muaf olmak, Yurt içi / yurt dışı seyahat engeli bulunmamak, Sağlıkla ilgili olarak, görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmamak, Daha önce kalkınma ajanslarında sözleşmesi işveren tarafından haklı bir nedenle feshedilmiş olmamak, OHAL kapsamında ihraç edilmemiş olmak.

Zafer Kalkınma Ajansı yayımladığı personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylardan ilgili puan türlerinden en az 80 almış olmalarını ve Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS, e-YDS) veya Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (KPDS) İngilizce dilinden en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları istiyor.

İlana başvuruların nasıl yapılacağına, adaylarda aranan eğitim şartına ve diğer ayrıntılara ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)