2019 Şubat Ayı İlanları! Bakanlıklar KPSS'li ve KPSS'siz Kamu Personeli Alımı Yapıyorlar!

Devlet Personel Başkanlığı ve Resmi Gazete'nin yanı sıra Bakanlıkların kendi web adresleri üzerinden yayımlanan "kamu personeli" alım ilanları kapsamında detayları derledik. Peki hangi Bakanlık ne kadar personel alacak? İşte tüm detaylar.

2019 Şubat Ayı İlanları! Bakanlıklar KPSS'li ve KPSS'siz Kamu Personeli Alımı Yapıyorlar!

Devlet Personel Başkanlığı üzerinde yer alan "bakanlık" personel alım ilanlarını derledik.

Yayımlanan ilanlarda talep edilen genel ve özel başvuru şartları ve başvuru tarihleri bildirildi.

HANGİ BAKANLIKLARA KAMU PERSONELİ ALIMI YAPILIYOR?

"Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı, Hazine Ve Maliye Bakanlığı Ve Dışişleri Bakanlığı"

BAKANLIKLARIN HANGİ BİRİMLERİNE PERSONEL ALIMLARI YAPILACAK?

Resmi Gazete ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan duyurularda ise personel alımı yapılacak olan bakanlıkların kurumları ise şöyle;

T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda alım yapılacak olan personellerin T.C. Dışişleri Bakanlığı merkez biriminde görev alacakları açıklandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ise; "Alımı planlanan 7 Uzman Personel, “Hukuk Müşaviri” (4 kişi) ve “Bilgi Teknolojileri Yöneticisi” (3 kişi) pozisyonlarında görevlendirilecektir" denildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ise; "Bakanlığımızca gerçekleştirilecek sözlü ve uygulamalı mülakata başarı sırasına göre 3 (Üç) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır" denildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ise; "Bakanlığımız Merkez teşkilatı ile 81 İl Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlükleri emrinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki Ek-1/a ve Ek-l/b sayılı tablolarda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen boş pozisyonlara toplam 1200 adet personel alımı yapılacaktır" denildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ise en az lise mezunu uzman erbaş alımı yapılacağı açıklandı.

BAŞVURU DETAYLARI

Başvuru detayları ve başvuru şartları ile tarihleri ilanlara göre farklılık gösterdiğinden dolayı detayları Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (2)
Sema 6 ay önce
Başvuruları nasıl yapacağız?
Isıl 6 ay önce
Nasil bascuracaz