22 Orman Muhafaza Memuru Alımı Yapılıyor!

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir ilan yayımlandı ve 22 orman muhafaza memuru alımı yapılacağı açıklandı. Peki adaylardan talep edilen şartlar neler? İşte merak edilenler.

Kamu Personeli Alım İlanları 29.08.2018, 13:54 30.01.2019, 21:53
22 Orman Muhafaza Memuru Alımı Yapılıyor!

Orman Genel Müdürlüğü 22 orman muhafaza memuru alımı yapılacağı açıklandı.

Peki adaylardan talep edilen şartlar neler? İşte merak edilenler.

BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen şartlar ise;

"657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,

Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak, (Atamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2016-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak,

Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak," olarak açıklandı.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK

Yayımlanan ilan metninde yer alan ifadelerde ise başvurularla alakalı olarak;

17 Eylül 2018 tarihinde başlayacak ve 27 Eylül 2018 tarihinde sona erecek.

Başvurular; http://isealim.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri/ adresindeki başvuru formunun adaylar tarafından doldurulması suretiyle çevrimiçi (online) olarak alınacaktır. Başvuru işlemleri 27/09/2018 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Yorumlar (0)